Uroczysta Parada z okazji Święta Niepodległości w Gdyni

Czwartek, 31 Październik 2013
Gdynia

Gdynia i gdynianie w wyjątkowy sposób będą świętować 95. Urodziny Niepodległej - uroczystą paradą w strojach z epoki. W tym roku każdy mieszkaniec może być częścią wydarzenia - wystarczy, że zgłosi się do udziału w przemarszu.

W poniedziałek, 11 listopada Gdynia w tradycyjny sposób świętuje rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Gdyńskie Urodziny Niepodległej będą jak zawsze patriotyczne, wzruszające i zarazem radosne. Od zainteresowanych udziałem nie są wymagane żadne umiejętności aktorskie. Liczy się przede wszystkim chęć zamanifestowania swoich patriotycznych uczuć. Każdej osobie zostanie wręczony drobny rekwizyt, podczas pochodu na pewno pomocni będą zawodowi aktorzy, a całością będzie kierować reżyser.
11 listopada, w samo południe, ulicami miasta przejdzie Parada Niepodległości. Poprowadzi przedwojenną trasą, która prowadzi od Placu Konstytucji, ul. 10 Lutego aż pod Płytę Marynarza Polskiego na Skwerze Kościuszki. To tu odbędą się oficjalne uroczystości.
 
Aby wystąpić w Paradzie, do 7 listopada trzeba wysłać zgłoszenie swoje czy swojej grupy na adres e-mail info@paradagdynia.pl. Regulamin oraz zasady i formularz zgłoszeniowy można naleźć na stronie paradagdynia.pl. Warto wziąć pod uwagę, że przed 11 listopada odbędzie się jedno spotkanie organizacyjne. Co ważne, nie trzeba mieć swojego stroju - odpowiednie przebranie gwarantują organizatorzy. 
Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, aby brać udział w przemarszu, a chce w uroczysty sposób podejść do święta, może po prostu przyjść elegancko ubranym i wiwatować na trasie przemarszu. Dodatkowo, od godziny 13.00 zaplanowano część artystyczną, która odbędzie się między innymi na Placu Grunwaldzkim przy ul. Armii Krajowej, w Gdynia InfoBoxie oraz na Dworcu PKP. 
Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020