VIGO CUP 2011 w Gniewinie

Piątek, 2 Wrzesień 2011

Dnia 28.08.2011 na terenie Centrum Pobytowego Euro 2012 w Gniewinie odbył się turniej VIGO CUP 2011 dla dwóch kategorii wiekowych: OPEN, oraz U-13. Ponad 120 piłkarzy stawiło się do gry o tryumf w turnieju. Emocji nie brakowało. W kategorii U-13 do samego końca ważyły się losy pierwszych trzech miejsc w turnieju.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczyły ekipy GKS Luzino, Orląt Reda, Orkanu Rumia i nie zwalniała też tempa drużyna Kaszubi Starzyno będąc tzw. \"czarnym koniem zawodów\". Ostatecznie zwyciężyła ekipa z Luzina dowodzona przez wybranego najlepszym zawodnikiem turnieju Jakuba Kwiatkowskiego. Orlęta Reda będąc jedynie punkt za Luzinem tylko lepszym stosunkiem bramek okazali się lepsi od rumskiego Orkana. GKS Luzino zagrało w składzie:DAMIAN SOCHA,MIKOLAJ PIKRON,GRACJAN NECEL,JAKUB CIROCKI,SZYMON FIERKA, OSKAR DAMPC,JAKUB KWIATKOWSKI,KRYSTIAN WOJEWSKI,SEBASTIAN PUDLISZEWSKI,BLAZEJ JAROCKI,LUKASZ MURAKOWSKI.TRENER KRZYSZTOF BUCZAK. W kategorii OPEN zwyciężyła drużyna Chopina Wejherowo przed Amatorem Gościcino i drużyną Frugo Reda, która rzutem na taśmę w ostatnim meczu pokonała 2:0 GPK Gniewino. Młodzi piłkarze z Redy co prawda fizycznie ustępowali jeszcze seniorom ale niektóre popisy technicznej gry zaprezentowane przez Mateusza Majkę, Michała Pałczyńskieo czy Krystiana Liedera budziły podziw. Zwycięzki zespół Chopina w każdym meczu pokazywał wyższość nad rywalami, a najlepszym zawodnikiem został uznany napastnik Wejherowian Dawid Łaga. Zwycięzcy zagrali w składzie: Burka, Kwidziński, Bieszke, Jakusz, Rutkowski, Brzózka, Alfuth, P. Łaga, Wyszecki, Chiliński, D. Łaga. Na zakończenie Turnieju VIGO CUP 2011 Kierownik GOTiS Konrad Wargin wraz z managerem VIGO Krystianem Węsierskim wręczyli nagrody dla wszystkich drużyn. Każda z ekip otrzymała piłki Vigo, bilety na mini-golf, wylosowane został RELAKS w Hotelu Mistral dla całej drużyny/masaże, sauna, jacuzzi, solarium, pływalnia itd. (los uśmiechnął się do Amatora Gościcino). Najlepsze ekipy otrzymały również oprócz trofeów bilety na przejażdżki szybkimi łodziami motorowymi. To już nie pierwszy i nie ostatni turniej organizowany przez GOTiS w Giewinie. Niebawem zapraszamy na turnieje i zawody w rónych dyscyplinach sportowych zawórno na halę jak i stadion Centrum Pobytowego Euro 2012.