Vistal odpadł z z Challenge Cup

Niedziela, 10 Listopad 2013

Szczypiornistki Vistalu Gdynia przegrały drugi mecz z Union Mios Biganos-Begles 22-25 (9-12) w ramach Challenge Cup. Wczoraj gdynianki uległy 24-34. Tym samym podopieczne trenera Jensa Steffensena pożegnały się z europejskimi pucharami.

Szybko skończyła się przygoda gdynianek z Challenge Cup. Już w pierwszym meczu Francuzki wypracowały sobie 10-punktową przewagę, więc na odrobienie strat w niedzielnym pojedynku liczyli tylko najwięksi optymiści. Tym bardziej, że do meczu rewanżowego Vistal przystępował mocno osłabiony. Wczoraj kontuzji kolana doznała Ines Khouildi, wcześniej urazy wyeliminowały z gry Katarzynę Janiszewską, Agnieszkę BiałekJessikę Quintino. Mimo to postawa zespołu zasługuje na pochwałę, szczególnie na początku drugiej połowy spotkania. Gdynianki mimo tylko ośmiu zawodniczek z pola, dość szybko doprowadziły do remisu 12-12. Jednak w kolejnych minutach do głosu ponownie doszły Francuzki, które wykorzystały braki kadrowe przeciwniczek.

W ramach wcześniejszych uzgodnień oba mecze pomiędzy Unionem i Vistalem odbyły się we Francji. W  zamian za to strona francuska pokryła gdyniankom wszystkie koszty związane z podróżą i organizacją pobytu. Dlatego teoretycznie, gospodarzem niedzielnego spotkania we Francji był Vistal Gdynia.

Vistal Gdynia - Union Mios Biganos-Begles 22-25 (9-12)

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Matyka 6, Galińska 4, Kalska 3, Kulwińska 3, Pawłowska 2, Niedźwiedź 2, Duran 1, Zych 1.