W co bawić się z dzieckiem na dworze?

Wtorek, 3 Maj 2016
Wejherowo

Dzieci, bez względu na pogodę, powinny spędzać jak najwięcej czasu na dworze. Wiosna to doskonały czas na relaks na świeżym powietrzu, który pozwoli wyładować ogromne pokłady energii drzemiące w maluchach. Zobacz, w co bawić się z dzieckiem na zewnątrz.

Coś dla dzieci i dorosłych

Nudzą Cię dziecięce rozrywki? Zagraj z pociechą w boule. To stara, pochodząca z Francji gra, która w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Polega na rzucaniu dość ciężkimi kulami do wyznaczonego celu. To świetna rozrywka dla dużych i małych. W sklepach dostępne są także dziecięce zestawy z lżejszymi kulami. Mogą mieć one nadrukowane zabawne wzory.

- Rodzice coraz częściej zamiast pozwolić dziecku na zabawę na dworze wolą, gdy przebywa w domu. Maluch jest wtedy bezpieczny i się tak bardzo nie brudzi. – tłumaczy Joanna Kos ze sportowego przedszkola Mapeciaki – Dziecko na podwórku samo zapewnia sobie codzienną dawkę ruchu. Dzięki temu może się prawidłowo rozwijać i uniknie otyłości.

Hula-hop, guma i skakanka

Wszystkie dzieci kochają zabawę z prostymi przyrządami gimnastycznymi. Zabranie na podwórko hula-hop i skakanki to dobry sposób na to, aby zaangażować pociechę do samodzielnego działania. Hula-hop można turlać, trafiać czymś do niego, a nawet rzucać nim w dal. Jeśli maluch wyjdzie na dwór z akcesoriami, z pewnością łatwiej będzie mu wciągnąć do wspólnej zabawy inne dzieci.

Na nowo poczuj smak dzieciństwa

Pomyśl o tym, co sam lubiłeś robić w młodości i pokaż to swojemu dziecku! Możecie zagrać w klasy, urządzić zawody w kapsle lub puszczać latawce. Takie zabawy pozwalają nie tylko spędzić czas na wspólnej rozgrywce, ale także wymagają przygotowania elementów niezbędnych do gry, co z pewnością stanie się dla malucha dodatkową atrakcją.

Zabawy dla dwóch

Do zabawy na świeżym powietrzu warto zabrać rakietki do gry w kometkę. To aktywność, która z pewnością wymaga dużo ruchu. Trzeba ją jednak dostosować do wieku dziecka, ponieważ gra wymaga dobrej koordynacji, a jej nauka może zająć trochę czasu. Jeśli badminton jest za trudny, zdecydujcie się na zestaw rakietek z gumowymi piłeczkami, z którym poradzą sobie nawet kilkulatki.

Komentarze
Reklama