W jaki sposób można poprawić swój wzrok?

Piątek, 4 Styczeń 2019
Region

Ponad połowa polaków cierpi z powodu wady wzroku. Choć większość z nas może jedynie „pochwalić” się niewielką wadą, to dla innych jest to problem, z którym muszą się codziennie zmagać i który utrudnia im funkcjonowanie i realizowanie swoich pasji.

Laserowa korekcja wzroku pozwala na bardzo szybkie i skuteczne pozbycie się wady wzroku. Mimo nazwy zabiegu nie chodzi tu o korektę, ale pełen przywrócenie ostrości widzenia. Sama zmiana jest natychmiastowa i pacjent już następnego dnia może normalnie funkcjonować. Sam zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent jest przez cały czas przytomny i ma kontakt z lekarzem. Po podaniu kropli znieczulających do oczu, kolejnym etapem zabiegu jest rozszerzenie i unieruchomienie powiek. Potem dochodzi do najważniejszego momentu, czyli użycia lasera. Sam laser, który jest używany do korekty, cechuje się doskonałą precyzją i ma szczególne właściwości. Jeśli pacjent odwróci na chwilę wzrok, laser automatycznie się wyłączy. Nie ma więc żadnych obaw, że laser zostanie przypadkiem skierowany w inne rejony oka.

Sama operacja może zostać przeprowadzana na każdym dorosłym chętnym pod warunkiem, że skończył on dwadzieścia lat. Istnieją jednak przeciwwskazania. Jest to szybki postęp wady w ciągu ostatniego roku przed operacją, zaćma, jaskra, zapalne schorzenia oczu, zaburzenia siatkówki w przebiegu cukrzycy, rozrusznik serca, ciąża i laktacja, skłonność do tworzenia się bliznowców, choroby autoimmunologiczne.

Olbrzymią zaletą korekcji jest to, że zmiana jest trwała. Oczywiście, jeśli wada wzroku postępowała w okresie roku przed zabiegiem, będzie prawdopodobnie postępować dalej. Jeśli jest jednak ustabilizowana, to nie ma już mowy o pogorszeniu się ostrości widzenia pacjenta. Sam zabieg jest bardzo krótki i trwa mniej więcej kilkanaście minut. Jak wspomnieliśmy już, następnego dnia można podjąć pełną aktywność. Wrócić do pracy, bawić się z rodziną czy jechać na wakacje. Sam zabieg nie jest też drogi. W większości przypadków jesteśmy w stanie wykonać go za około trzy tysiące złotych. Jeśli wydaje nam się to zbyt wysoką sumą, to powinniśmy podliczyć wszelkie swoje wydatki na okulary, akcesoria z nimi związane, wymiany szkieł czy soczewek. Kiedy zbierzemy wszelkie rachunki z ostatnich kilku lat, okażę się, że zabieg tego typu może wręcz potraktować jako inwestycje. Już po samym zabiegu możemy zrezygnować z jakichkolwiek okularów. Skończą się zatem też nasze problemy z uprawianiem sportu. Aktywność fizyczna i gry zespołowe, kiedy nie musimy podczas zabawy nosić okularów, wyglądają zupełnie inaczej, a nasza rola w nich zupełnie się zmienia. Operacja jest wskazana też dla tych osób, które z jakichś powodów nie mogą nosić szkieł kontaktowych, a nie zaakceptowały swojego wyglądu w okularach. Czują się w nich źle i brzydko. Zdjęcie okularów to większy poziom samo akceptacji oraz pewności siebie. Ostatecznie brak okularów jest po prostu wygodniejszy. Nie musimy już ciągle o nich pamiętać, starać się ich przemyć, kiedy parują, wycierać i nieustannie uważać, żeby nic się z nimi nie stało.

Komentarze
Reklama