W Rumi odbył się Puchar Pomorza w Karate

Wtorek, 18 Maj 2010

W minioną sobotę w Rumi odbył się pierwszy otwarty Puchar Pomorza w Karate. Gospodarzem i organizatorem turnieju był Klub Sportowy Karate Sakura z Rumi.

Zawodny zorganizowane były dla dzieci i młodzież do 17 roku życia. Do Rumi przyjachało koło 220 zawodników z 13 klubów: Andrex Elbląg, Bushi-do Bydgoszcz, Bushido Bydgoszcz, Gokken Chwaszczyno, Kaisho Białystok, Klub Karate Lębork, Shodan Wejherowo, TKK Tczew, GKK-Do Gdańsk, Spartanian Gdańsk, Sekcja karate przy SP.nr10 Rumia, MDK Sopot oraz Klub Sportowy Karate Sakura.

Zawody przeprowadzone były według przepisów WKF, sędzią głównym był sędzia międzynarodowy pan Jarosław Lewandowski. Głównym sponsorem zawodów był Urząd Miasta Rumia. Uroczystego otwarcia dokonał V-ce Burmistrz Miasta Rumi pan Jan Domański.

Zawodnicy z Klub Sportowy Karate Sakura pokazali wysoką klasę i z wynikiem 37 punktów zdobyli pierwsze miejsce w turnieju. Drugie miejsce zajął Tczewski Klub Karate, który zdobył 33 punkty, natomiast trzecia pozycja przypadło Klub z Białegostoku, który uzbierał na swoim koncie 27 punktów.