Wakacyjne trendy – jak wykonać makijaż oka na plażę?

Czwartek, 14 Sierpień 2014
Powiat Wejherowski

Od zawsze wydawało ci się, że lato to czas, w którym trzeba zrezygnować z używania kosmetyków? Obawiasz się, że make-up, który wykonasz, pod wpływem temperatury spłynie, pozostawiając nieestetyczne smugi? Dowiedz się, jak wykonać prosty i trwały makijaż oka na imprezę w nadmorskim klimacie.

Mniej znaczy więcej

Zanim zaczniesz wykonywać wakacyjny make-up, pamiętaj, że warto skorzystać z rozwiązań minimalistycznych i zdecydować się na zaakcentowanie tylko jednej części twarzy. O ile nie masz problemów z przebarwieniami i zmianami trądzikowymi, możesz zrezygnować z nałożenia podkładu, pozwalając tym samym skórze oddychać. Usta pozostaw neutralne, nadając im jedynie połysk za pomocą błyszczyku w jasnym odcieniu. Skoncentruj się natomiast na makijażu oczu, wykonując go za pomocą trwałych kosmetyków, które, tak jak np. cienie do powiek Maybelline, zagwarantują ci całonocną zabawę bez konieczności poprawiania make-upu.

Liczy się technika

Aby móc dłużej cieszyć się nienagannym wyglądem, naucz się, w jaki sposób aplikować produkty tak, by trwale podkreśliły twoją urodę. Nakładając cienie do powiek, zrób to w określonej kolejności. Najpierw – za pomocą najjaśniejszego z odcieni – wykonaj bazę pod resztę make-upu, rozcierając go aż do łuku brwiowego. Następnie, wybierając o ton ciemniejszy produkt, nałóż go na całą ruchomą powiekę, starając się wyciągnąć kolor w stronę zewnętrznego kącika oka. Wreszcie użyj najciemniejszego z cieni do powiek i zaaplikuj go jak najbliżej linii górnych i dolnych rzęs. Pamiętaj, by między kolejnymi etapami makijażu delikatnie rozcierać warstwy – tak, by kosmetyki dobrze wtopiły się w skórę i nie osypywały się.

Czas eksperymentów

Lato sprzyja testowaniu nowych rozwiązań makijażowych, dlatego nie wahaj się eksperymentować i zamiast klasycznych cieni do powiek spróbuj zastąpić je produktami w intensywnych barwach. Możesz także skusić się na intrygujące połączenie stonowanych kolorów z jaskrawymi odcieniami, które podkreślą twoje tęczówki. Największe pole do popisu mają posiadaczki brązowych oczu – będzie do nich pasował każdy produkt niezależnie od barwy. Pozostałe panie muszą skorzystać z zawężonej palety kolorystycznej, co nie oznacza, że ich wyobraźnia podczas tworzenia make-upu także musi być ograniczona. Wakacje to idealny czas na zmiany, dlatego nie bójmy się wprowadzać nowości do naszej makijażowej rutyny. 

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020