Wejherowianie lepsi w derbach Pomorza. Gryfici pokonali Bytovię Bytów

Sobota, 14 Wrzesień 2013
Wejherowo

Dziś w ramach 8 kolejki II ligi piłki nożnej podopieczni Grzegorza Nicińskiego podejmowali przed własną publicznością zespół Bytovi Bytów. Wejherowianie po bramce Przemysława Kostucha w 85 minucie meczu pokonali gości z Bytowa 1:0.

• Mówiłem zespołowi, że musimy grać agresywnie, żeby rywale nie mieli dużo miejsca na boisku - mówi na pomeczowej konferencji Grzegorz Niciński, trener żółto-czarnych. - Zaważyła jedna bramka, która dała nam trzy punkty. Są one nam bardzo potrzebne w walce o utrzymanie - dodał Niciński.

Paweł Janas, trener Bytovii Bytów po meczu nie krył swojego rozczarowania z końcówki spotkania.

• Myślę, że był to do ostatnich minut zacięty mecz. Niestety, w końcówce nie możemy tak tracić bramki, gdzie wiedzieliśmy, że wszystkie piłki będą kierowane na Kostucha. Był do niego oddelegowany człowiek, który po meczu powiedział mi, że raz "się zdrzemnął". Co z tego, skoro przez to nie mamy punktów - powiedział Paweł Janas, trener Bytovii.

Gryf Orlex Wejherowo - Drutex-Bytovia Bytów 1:1 (0:0)

Gryf Orlex Wejherowo: Szlaga - Brzuzy, Kostuch, Kochanek, Warcholak - Szymański, Kołc - Dąbrowski, Łuczak (82 Krzemiński), Siemaszko - Bejuk (60 Gicewicz)

Bytovia Bytów: Oszmaniec - Kowalski, Wróblewski, Wróbel, Michalski - Cesarek (75 Marczak), Pięta (63 Kajca), M. Pietroń, Wilczyński - Hirsz (84 Kryszak), Surdykowski