Wejherowianie zagłosowali nogami

Piątek, 24 Maj 2013
Wejherowo

Wielkie zainteresowanie mieszkańców towarzyszyło otwarciu nowego obiektu Wejherowskiego Centrum Kultury - Filharmonii Kaszubskiej. Na koncertach i spektaklach był komplet widzów, pełne sale. Zresztą wejściówki rozeszły się błyskawicznie. Tłumy przybyły także na zwiedzenia obiektu, noc muzeów i inne imprezy. Z różnych zebranych informacji wynika, że w Dniach Otwarcia uczestniczyło ze 4 tys. mieszkańców. Komentarze o nowo otwartym obiekcie był pochlebne, wiele entuzjastycznych. Ludzie się cieszyli i byli dumni, że ich miasto staje się nowoczesne i pięknieje.

Nie przeszkadza to miejscowej Platformie Obywatelskiej totalnie i frontalnie krytykować nowego centrum kultury, "w czambuł" negować dosłownie wszystko co zostało zrobione. Radni i aktywiści PO nie chcą chyba zauważyć udziału i opinii wejherowian, przez co podają w coraz większy obłęd i śmieszność. Nie mogą przeboleć wielkiego sukcesu jakim jest Filharmonia Kaszubska i powtarzają dalej to same wyświechtane frazesy, ale nie widzą, że coś się zmieniło. Obiekt został otwarty i dobrze przyjęty przez mieszkańców. A to dopiero początek. Za chwilę setki dzieciaków i młodzieży będzie uczestniczyło w zajęciach i kółkach zainteresowań.

Co ciekawe marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk - członek zarządu PO w regionie pomorskim - w wystąpieniu podczas uroczystego otwarcia dał do zrozumienia swoim partyjnym kolegom z Wejherowa, aby "odpuścili" i przestali atakować Filharmonię (m.in. słowa "Życzyłbym sobie, aby od dzisiaj zniknęły wszystkie podziały i uznano, że obiekt będzie spełniał oczekiwania będąc chlubą całego Pomorza. Gratuluję!"). Idea budowy takiego centrum kultury oraz dalekowzroczność, odwaga i konsekwencja prezydenta Wejherowa w jego realizacji zostały bardzo wysoko ocenione przez członków władz Platformy obecnych na otwarciu.

Marszałek i inni działacze zdają sobie zapewne sprawę, że członkowie Platformy walczący z kulturą i z nowoczesnością, a taka jest Filharmonia Kaszubska, to wielki wstyd dla partii i wpływa to negatywnie na - i tak ostatnio słaby - wizerunek PO. Platforma chce się kreować na partię nowoczesną, postępową, zaś takim zachowaniem się kompromituje. Taka Platforma zasługuje po prostu na miano oszołomów!

A zaślepiona wejherowska PO zrobiła wiele, aby popsuć święto jakim był 17 maja - otwarcie Filharmonii Kaszubskiej. W desperacji doniosła nawet na prezydenta do prokuratury licząc zapewne na ferment i odwrócenie uwagi mieszkańców od otwarcia WCK.  Dziwnym trafem na mieście ukazały się jakieś gazetki-paszkiwle zawierające bzdury o nowym obiekcie, itd.

Nie udało się. Mieszkańcy Wejherowa "zagłosowali nogami" na Filharmonię Kaszubską przychodząc na jej otwarcie.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020