Wejherowianin rzucił wszystko i spędził w trasie 151 dni

Poniedziałek, 12 Grudzień 2016
Wejherowo

Macie marzenia, ale zawsze coś wam stoi na przeszkodzie? Strach, finanse, brak czasu? Jeśli tak to ten tekst jest dla was. 26 letni mieszkaniec Wejherowa, Maciek zburzył wszystkie swoje bariery, porzucił strefe komfortu  i wyruszył w podróż autostopem za 3 euro. Rzucił wszystko i spędził w trasie 151 dni, przemierzając dystans 29tys km i zwiedzając niemal całą europe- 24 kraje. 

Maciek nie planował, nie przygotowywał się, nie miał żadnych celów. Idąc za cytatem Leopolda Staffa- "A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!" kierował się tylko motywem podróży. Pytany niejednokrotnie w trasie dlaczego to robi odpowiadał- "Było to zawsze moim marzeniem: swoboda, wolność, codziennie nowe miejsca i nowi ludzie". Spotkały go dziesiątki ciekawych przygód takich jak ucieczka przed niedźwiedziem w greckich górach, robił rzeczy o których nie śnił np nauka surfowania w Zatoce Baskijskiej lub skoki do wody Adriatyku ze skał Polignano a Mare. W podróży Maciek kieruje się zasadą, że prawdziwą kulture, życie ludzi pozna z daleka od miast i dlatego często odwiedza miejsca gdzie turyści nie docierają np. obozy uchodźców, dzikie obozowiska Cyganów i małe wioski z dala od turystycznych szlaków.

Maciek czasem śmieje się, że jest jak ślimak lub żółw i nosi swój dom na plecach. Trochę w tym racji, ponieważ wszystko co ma to plecak, w którym znajduje się wyłącznie rzeczy niezbędne: śpiwór, namiot, karimata, przybory do higieny osobistej i troche ciuchów na zmiane. Reszte czego potrzebujesz w takiej podróży  jest w twojej głowie. Najważniejsze to odnajdywanie się w każdej sytuacji, kreatywność, pozytywne nastawienie oraz improwizacja. "Niejednokrotnie znajdowałem się wydawałoby się w sytuacji bez wyjścia, ale podróże autostopem nauczyły  mnie, że takich sytuacji nie ma i zazwyczaj potrafiłem obrócić je tak, że stawały się kolejną pozytywną przygodą"

Ciężko przedstawić dokonania, przygody, doświadczenia i ludzi których Maciek poznał w trasie w tak krótkim tekście, ale jeśli szukacie inspiracji, chcecie bliżej poznać podróże autostopem to zapraszamy na fan page na facebook o dźwięcznej nazwie Nonstopautostop https://www.facebook.com/Nonstopautostop-958269600915192  znajdziecie tam porady jak i relacje z podróży oraz nowe plany na kolejny rok, który będzie obfitować w podróż aż do Wietnamu, oczywiście przy użyciu jedynie autostopu.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020