Wejherowo: 6 medali z Pucharu Polski w Suszu dla Fight Zone

Środa, 7 Grudzień 2011

3-osobowa reprezentacja Klubu Fight Zone ELSTARK Wejherowo, w rozegranym w Suszu Pucharze Polski Polskiej Federacji All Style Karate oraz Universal Fighting Rules, zdobyła aż 6 medali.

Złoty medal w swojej kategorii wiekowej i wagowej w kat. UFR rules (1 runda boks, 2 runda kickboxing, 3 runda kickboxing low kick w ograniczonym kontakcie) zdobyła Kornelia Szymańska.

Złoty medal w kat. pointfighting (walka punktowana) zdobył w kat. kadetów Konrad Kaczmarkiewicz. Dorzucił jeszcze srebro w tym samym regulaminie w wyższej kat. wzrostowej, a także srebro w ciężkiej kat. powyżej 66 kg kadetów

Miłą niespodziankę sprawił w kat. seniorów Tomasz Hirsz, który wywalczył dwa srebrne medale w pointfighting w kat do 175 cm wzrostu oraz w kat. do 185 cm wzrostu. Tomek został wyróżniony również przez organizację UFR jako wyróżniający się zawodnik Pucharu Polski.

Mimo skromnej 3 osobowej Drużyny Fight Zone ELSTARK Wejherowo potwierdził przynależność do polskiej czołówki drużyn sztuk i sportów walki w rywalizacji pointfighting i UFR rules.

Już 10 grudnia Drużyna Rafała Karcza będzie brać udział w międzynarodowym turnieju MAZOVIA CUP w Tarczynie. Jest to duży turniej międzynarodowy, na który wejherowska drużyna wystawia 11 osobowy skład zawodników.

Wyjazd do Tarczyna dofinansuje Gmina Miasta Wejherowa, natomiast sponsorem wyjazdu jest apteka internetowa APTE.PL.