Wejherowo: Bracia ukradli siostrze laptopa

Czwartek, 14 Listopad 2013

Kryminalni zatrzymali dwóch braci odpowiedzialnych za kradzież laptopa. Jak się okazało, ukradli go swojej siostrze. Dzisiejszą noc obaj spędzili w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie pracując nad sprawą kradzieży laptopa z 8 listopada 2013 r. zatrzymali dwóch mężczyzn. To dwaj bracia pokrzywdzonej. Z ustaleń kryminalnych wynika, że 18 i 37–latek wykorzystali fakt, że drzwi od mieszkania nie zostały należycie zamknięte, weszli do domu, pod nieobecność domowników i ukradli laptopa. Gdy 39-latka wróciła z pracy zorientowała się, że został ukradziony jej komputer. Sprawę zgłosiła na Policję. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy sprzedali kradziony laptop za 240 zł w jednym z lombardów na terenie małego trójmiasta kaszubskiego. Straty wskazane przez właścicielkę zostały oszacowane na 1300 zł.

18 i 37-latek noc spędzili w policyjnym areszcie. Dziś zostaną przesłuchani przez śledczych i usłyszą zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Komentarze
Reklama