Wejherowo: Jechał 150km/h w terenie zabudowanym

Środa, 8 Luty 2017
Wejherowo

Przez trzy miesiące nie będzie mógł prowadzić samochodu zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej 22-latek, który w Wejherowie na terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, prowadził auto z prędkością 150 km/h. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy i ukarali go mandatem. Za to wykroczenie mężczyzna będzie też miał na swoim koncie 10 punktów karnych.

Wczoraj wieczorem przed godziną 21:00 policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 22 – letniego mieszkańca powiatu, który w Wejherowie na drodze krajowej nr 6 kierował bmw z prędkością 150 km/h. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 100 km/h. Funkcjonariusze ukarali go za to mandatem w wysokości 500 zł, 10 punktami karnymi i zatrzymali jego prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, 22-latek pozbawiony będzie uprawnień do kierowania samochodem przez najbliższe trzy miesiące. Przypominamy, że nadmierna prędkość może skutkować nie tylko odebraniem prawa jazdy, ale jest też jedną z najczęściej powtarzających się przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. 

Wczoraj na drogach naszego powiatu doszło do jednego wypadku drogowego oraz 11 kolizji drogowych.

Policjanci przypominają, że warunki drogowe są niesprzyjające, opady śniegu i występujący mróz powoduje, że droga jest bardzo śliska.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy widząc czarną nawierzchnię mogą stracić czujność, a wtedy już nie trudno o wypadek czy kolizję. Śliska nawierzchnia staje się niebezpieczną pułapką, najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zjechaniem do rowu lub zderzeniem z innym pojazdem. Policjanci apelują! Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźnią.

Komentarze
Reklama