Wejherowo: Kampania bez radnych, a może bezradnych

Czwartek, 26 Czerwiec 2014
Wejherowo

Inauguracja kampanii samorządowej wejherowskiej Platformy Obywatelskiej 
wygląda na porażkę. PO przedstawiła tylko 12 kandydatów na radnych, zaś radnych w 
Wejherowie jest 21. A gdzie reszta?

Wejherowska Platforma Obywatelska rozpoczęła swoją kampanię wyborczą przed jesiennymi wyborami samorządowymi spotkaniem w Pałacu Przebendowskich we wtorek, 24 czerwca b.r. Podczas spotkania przedstawiono Jacka Gafkę, radnego miejskiego i pracownika wejherowskiego Starostwa Powiatowego - asystenta starosty Józefa Reszke, jako kandydata PO na prezydenta Wejherowa. Ponadto Platforma przedstawiła 12 kandydatów na radnych miejskich, a radnych w Wejherowie jest 21. A gdzie reszta? Doszło nawet do dość kuriozalnej sytuacji. Miał być trzynasty kandydat, ale podczas spotkania inaugurującego kampanię wycofał się z kandydowania i będzie tylko wspierał kampanię! Co to za "połowiczna" propozycja dla mieszkańców? Wygląda na to, że PO nie ma kandydatów. Czy nikt nie chce startować z PO razem z Jackiem Gafką? Zauważmy też, że na inauguracji nie było obecnych radnych PO w Radzie Miasta Wejherowa, czyli Danuty Nowocińskiej, Witolda Mocka, Pawła Panka czy nawet Marka Budnika (brata posła PO Jerzego Budnika). Nie chcą kandydować? Nie mieli czasu? To nie było przypadkowe! Czy może to świadczyć o rozłamie w wejherowskiej Platformie, której podłożem jest brak akceptacji dla kandydatury Jacka Gafki? PO wystawiła najbardziej kontrowersyjnego radnego, który niemal na każdej sesji rady wywołuje awantury.

Podczas spotkania nie było też z loga Platformy Obywatelskiej. Czy brak jest akceptacji partii, brak jedności w sprawie kandydatury Gafki? Być może członkowie Platformy, w tym 
obecny na spotkaniu przewodniczący Platformy w powiecie Józef Reszke wstydzą 
się obecnie partii do której należą.

Te pytania wskazują na to, że początek kampanii Jacka Gafki i wejherowskiej PO jawi się jako jakaś rozpaczliwa akcja, zrobiona na "szybkiego", byle tylko zaistnieć w mediach przed wakacjami. A może też wyprzedzić innych konkurentów z własnej partii?

Potwierdza to też słabość zaproponowanego przez Gafkę i PO programu, napisanego na przysłowiowym "kolanie". W zasadzie  Gafka chce kontynuować działania ... prezydenta Krzysztofa Hildebrandta. Dodał do tego kilka ozdobników np. wspólne parady na Święto Niepodległości. Poza paradowaniem, Gafka ma niewiele do zaproponowania mieszkańcom, dlatego spodziewajmy się raczej kampanii negatywnej i personalnych ataków na prezydenta Hildebrandta. Zresztą to już trwa od dawna.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020