Wejherowo: Na rynku stanęła świąteczna choinka

Środa, 30 Listopad 2011

W tym roku na pl. Jakuba Wejhera przed ratuszem stanęła sztuczna choinka. Drzewko o stożkowej konstrukcji przyozdobione światełkami będzie praktyczniejsze, bezpieczniejsze i  tańsze.

W centrum Wejherowa rozpoczęły się już prace związane z przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Przed ratuszem stanęła sztuczna choinka, która została wypożyczona na okres świąt co jest tańsze od zakupu i daje możliwość w przyszłym roku zmiany dekoracji. W tym roku na fontannie ustawiony zostanie Anioł, który do tej pory zdobił ratuszową glorietę. Natomiast iluminowane drzewko, które do tej pory ustawione było na fontannie znajduje się u zbiegu ulic św. Jacka i Zamkowej, przed wejściem do Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego. Przed świętami na wejherowskim rynku tradycyjnie pojawi się Bożonarodzeniowa Szopka.

Uroczyste włączenie świątecznej iluminacji miasta, która podkreśla cudowny nastrój świąt, odbędzie się jak zwykle 6 grudnia o godz. 16. Tego dnia Prezydent Wejherowa i  Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają na Spotkanie z Mikołajem, Królową Śniegu i Maminkami. W czasie mikołajkowego spotkania na wejherowskim rynku wręczone zostaną tradycyjnie nagrody laureatom konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Na zakończenie Mikołaj zaprosi wszystkich milusińskich do wesołego szaleństwa: przy świątecznej muzyce porwie najmłodszych do tańca i wspólnej zabawy.

Świąteczne oświetlenie podoba się nie tylko mieszkańcom, ale i gościom, zostało również docenione przez organizatorów konkursu na najlepiej oświetloną gminę w Polsce. Przypomnijmy, że w ogólnopolskim konkursie na „Iluminację świąteczną" w 2009 r. UM Wejherowo otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „Oświetlenie świąteczne i okolicznościowe" za oświetlenie świąteczne Rynku.

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, inicjator przedsięwzięcia podkreśla, że nagrody za oświetlenie są miłe, ale bardziej cieszy fakt, iż pomysł został ciepło przyjęty przez mieszkańców i wejherowianom świąteczna oprawa centrum przypadła do gustu.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020