Wejherowo – Nietrzeźwy kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Wtorek, 30 Czerwiec 2020
Małe Trójmiasto

Nietrzeźwy 39-letni kierujący volkswagenem passat nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Gdy przyspieszył i kontynuował jazdę, po chwili wjechał na posesję i usiłował uciekać na piechotę. Szybko został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę policjantom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano około godziny 10:00 policjanci ruchu drogowego w Luzinie zauważyli kierowcę volkswagena passa, który jechał w specyficzny sposób, w związku podejrzeniem, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, podjęli decyzję o jego zatrzymaniu do kontroli drogowej. Podczas próby zatrzymania kierowcy, nie reagował on na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez policjantów, w celu zatrzymania. Kierowca podczas ucieczki skręcił na teren prywatnej posesji, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać na piechotę. Policjanci podjęli za nim pościg i szybko go zatrzymali.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alko-testem wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kontynuowanie jazdy mimo wydania polecenia z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020