Wejherowo: Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem

Wtorek, 10 Styczeń 2012

Wejherowskie Centrum Kultury i Agencja Artystyczna R&K Nehrebeccy zapraszają na spotkanie autorskie z Krzysztofem Daukszewiczem i jego książką „Meneliki, Limeryki, epitafia, sposnoruje ruska mafia".

Spotkanie z cyklu „Rozmowa o książce" odbędzie się w piątek 13 stycznia o godz. 17.00 w sali kameralnej WCK, czyli - auli Gimnazjum nr 1 w Wejherowie przy ul. Sobieskiego 300). Wstęp wolny.
Krzysztof Daukszewicz - polski satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i  kompozytor, członek kultowego kabaretu „Pod Egidą" znany jest szerszej publiczności z udziału w programie satyryczno-publicystycznym „Szkło Kontaktowe".

We wstępie do swojej publikacji Daukszewicz pisze, że „Największą zdobyczą tej książeczki jest zbiorek nigdzie nie publikowanych anegdot o  menelach, które zacząłem zbierać od dnia, kiedy poznałem pana Zygmusia, który na ulicy Waryńskiego w Warszawie robił za parkomat". Od niego właśnie zaczerpnął powiedzonka, które nazywa menelikami. Oto dwa z nich:
„Czas płynie tak szybko, że ledwie człowiek wytrzeźwieje po sylwestrze, już trzeba ubierać choinkę". „Wszyscy kiedyś przestaną pić, ale niektórym uda to się jeszcze za życia".

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020