Wejherowo: Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem

Wtorek, 10 Styczeń 2012

Wejherowskie Centrum Kultury i Agencja Artystyczna R&K Nehrebeccy zapraszają na spotkanie autorskie z Krzysztofem Daukszewiczem i jego książką „Meneliki, Limeryki, epitafia, sposnoruje ruska mafia".

Spotkanie z cyklu „Rozmowa o książce" odbędzie się w piątek 13 stycznia o godz. 17.00 w sali kameralnej WCK, czyli - auli Gimnazjum nr 1 w Wejherowie przy ul. Sobieskiego 300). Wstęp wolny.
Krzysztof Daukszewicz - polski satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i  kompozytor, członek kultowego kabaretu „Pod Egidą" znany jest szerszej publiczności z udziału w programie satyryczno-publicystycznym „Szkło Kontaktowe".

We wstępie do swojej publikacji Daukszewicz pisze, że „Największą zdobyczą tej książeczki jest zbiorek nigdzie nie publikowanych anegdot o  menelach, które zacząłem zbierać od dnia, kiedy poznałem pana Zygmusia, który na ulicy Waryńskiego w Warszawie robił za parkomat". Od niego właśnie zaczerpnął powiedzonka, które nazywa menelikami. Oto dwa z nich:
„Czas płynie tak szybko, że ledwie człowiek wytrzeźwieje po sylwestrze, już trzeba ubierać choinkę". „Wszyscy kiedyś przestaną pić, ale niektórym uda to się jeszcze za życia".

Komentarze
Reklama