Wejherowo trzecie w Pucharze Miast

Czwartek, 27 Sierpień 2009

Podczas finałowego turnieju o Puchar Miast w Elblągu w dniu 22 sierpnia br. drużyna reprezentująca Wejherowo wywalczyła 3. miejsce i otrzymała dla miasta nagrodę w wysokości 10 000 zł. Nagrodę ufundował sponsor turnieju – Browar Specjal.W turnieju zwyciężyły Bartoszyce – 32 pkt., przed Starogardem Gdańskim 30 pkt., Wejherowem – 19 pkt.  oraz Iławą – 15 pkt.Zawody finałowe obejmowały sześć konkurencji: gladiatorów, koszykarską karuzelę, strażaków, mocarzy, drwali/stolarzy oraz mechaników samochodowych. W reprezentacji Wejherowa wystąpili: Maciej Syska (kapitan drużyny), Krzysztof Lemke, Maciej Kuczera, Mariusz Jaszewski, Piotr Sonnenberg, Remigiusz Sałata, Sławomir Szmuda i Waldemar Marcinkiewicz. Kierownikiem drużyny był Michał Jeliński. W Turnieju o Puchar Miast wzięło udział łącznie 12. miast północnej Polski: Kartuzy, Świecie, Lębork, Mrągowo, Malbork, Brodnica, Starogard Gdański, Bytów, Bartoszyce, Iława, Ostróda i Wejherowo. Nasze miasto w drodze do finału wygrało grupę, w której znajdował się Bytów oraz Lębork.Przebieg turnieju obfitował w wiele emocji. W konkurencji gladiatorów, po wyrównanej walce w wykonaniu Mariusza Jaszewskiego i Macieja Syski drużyna zajęła 3. miejsce zdobywając 3 punkty (punktowano: 7, 5, 3 i 1). Podobnie było w koszykarskiej karuzeli, gdzie mimo 12 rzuconych koszy zajęliśmy 3. lokatę. W konkurencji strażackiej Maciej Kuczera i Sławomir Szmuda dali z siebie wszystko na torze przeszkód, ale na słup wchodzili dłużej od przeciwników. W połowie zawodów wejherowianie byli na 3. miejscu wyprzedzając Iławę. Pewnie prowadził Starogard przed Bartoszycami.Drugą połowę turnieju Wejherowo rozpoczęło obiecująco od zdecydowanego zwycięstwa w konkurencji mocarzy, dzięki wygranym pojedynkom przez Krzysztofa Lemke i Piotra Sonnenberga. Do drugich Bartoszyc brakowało już tylko 6. oczek. Jednak w konkurencji stolarzy kłoda drewna na stanowisku Wejherowa okazała się bardziej wilgotna, niż u konkurentów i przez dłuższe piłowanie znów skończyło się na 3. pozycji.A podczas ostatniej konkurencji zawiódł samochód, gdyż zapaliła się instalacja w maluchu i nasi, podobnie jak iławianie, nie dojechali do mety. W sumie wejherowianie mieli w finale trochę pecha, ale wywalczyli dobre 3. miejsce wśród 12. miast biorących udział w całym turnieju. Podczas uroczystej gali na scenie nagrodę za zdobycie trzeciego miejsca odebrał wspólnie z zawodnikami zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz. Prezydent podziękował organizatorom za zorganizowanie atrakcyjnego turnieju a także za ufundowanie cennych nagród. Pogratulował naszym zawodnikom sportowej walki oraz dobrej promocji miasta  Wejherowa.