Wejherowska Straż Miejska z własnym defibrylatorem

Środa, 15 Kwiecień 2015
Wejherowo

Straż Miejska w Wejherowie otrzymała defibrylator. Urządzenie to  znajdować się będzie w radiowozie patrolu interwencyjnego.

Defibrylator stosowany jest podczas reanimacji  do wygaszania najpoważniejszych zaburzeń rytmu serca. Używany będzie przez strażników podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i używania defibrylatora przeprowadzili za darmo ratownicy medyczni: Tomasz Groth, który jest również radnym Rady Miasta Wejherowa oraz Bartłomiej Bobkowski.

Każdy z uczestników szkolenia musiał użyć urządzenia na manekinie. Strażnicy zapoznali się również zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To Straż Miejska zazwyczaj do leżącego na ulicy człowieka  wzywana są w pierwszej kolejności, gdyż  istnieje przekonanie , że leżący znajduje się  w stanie nietrzeźwości. Nie zawsze tak jest, ale  to strażnicy podejmują dalsze decyzje o losie osoby leżącej czy wezwać pogotowie czy też tylko leżącego przebudzić i  własnym zakresie dowieźć na lekarskie badania. Strażnicy miejscy z Wejherowa  średnio na dobę podejmują od 80-100 interwencji, w tym  od 3 do 5  wobec osób leżących. O posiadanStraż Miejska w Wejherowie posiada na swoim wyposażeniu defibrylator. Urządzenie to  znajdować się będzie w radiowozie patrolu interwencyjnego.

Defibrylator stosowany jest podczas reanimacji  do wygaszania najpoważniejszych zaburzeń rytmu serca. Używany będzie przez strażników podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i używania defibrylatora przeprowadzili za darmo ratownicy medyczni: Tomasz Groth, który jest również radnym Rady Miasta Wejherowa oraz Bartłomiej Bobkowski. Każdy z uczestników szkolenia musiał użyć urządzenia na manekinie. Strażnicy zapoznali się również zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To Straż Miejska zazwyczaj do leżącego na ulicy człowieka  wzywana są w pierwszej kolejności, gdyż  istnieje przekonanie , że leżący znajduje się  w stanie nietrzeźwości. Nie zawsze tak jest, ale  to strażnicy podejmują dalsze decyzje o losie osoby leżącej czy wezwać pogotowie czy też tylko leżącego przebudzić i  własnym zakresie dowieźć na lekarskie badania. Strażnicy miejscy z Wejherowa  średnio na dobę podejmują od 80-100 interwencji, w tym od 3 do 5  wobec osób leżących.

O posiadaniu  przez Straż Miejską defibrylatora  powiadomione zostało Powiatowe Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Wejherowie. Jeśli zaistnieje potrzeba dyspozytor PCPR zadysponuje strażników ze sprzętem do udzielenia pierwszej pomocy. Należy też dodać, że Straż  Miejska w Wejherowie jest jedną nielicznych w Polsce, która posiada na wyposażeniu w radiowozie tego typu urządzenie.iu  przez Straż Miejską defibrylatora  powiadomione zostało Powiatowe Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Wejherowie. Jeśli zaistnieje potrzeba dyspozytor PCPR zadysponuje strażników ze sprzętem do udzielenia pierwszej pomocy. Należy też dodać, że Straż  Miejska w Wejherowie jest jedną nielicznych w Polsce, która posiada na wyposażeniu w radiowozie tego typu urządzenie.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020