Wejherowski ALS Ice Bucket Challenged

Piątek, 29 Sierpień 2014
Wejherowo

Wejherowo włączyło się do ogólnoświatowej akcji ALS Ice Bucket Challenge, która ma zwrócić uwagę na chorobę stwardnienia zanikowego bocznego.

Ice Bucket Challenge to medialna zabawa polegająca na oblewaniu się na wizji kubłem zimnej wody. W Wejherowie połączono tę akcję z czyszczeniem pomnika Jakuba Wejhera. Inicjatorzy akcji wpłacili również z tej okazji datek na stowarzyszenie Dignitas Dolentium pomagające chorym na stwardnienie rozsiane i nominowali trzy kolejne pomniki – Neptuna w Gdańsku, Abrahama w Gdyni i Kopernika w Toruniu.

Gdynia przyjęła wyzwanie Wejherowa i umyła pomnik Antoniego Abrahama na pl.Kaszubskim.

  • W Wejherowie wyszorowano, a później oblano kubłem zimnej wody z lodem pomnik Jakuba Wejhera, założyciela miasta. Na filmie zamieszczonym w sieci wyznaczyliśmy do akcji kolejnych uczestników: wśród nich Gdynię, która miała wyczyścić pomnika Antoniego Abrahama – mówi Jacek Thiel, zastępca kierownika Wydziału Kultury, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wejherowie. - Ice Bucket Challenge to nie tylko zabawa w internecie. Chcieliśmy podkreślić jej charytatywny charakter – wpłacając indywidualnie kwotę na cel dobroczynny, jakim jest pomoc chorym na stwardnienie zanikowe boczne.

Akcja, która rozpoczęła się w Wejherowie nabiera tempa. Gdynia, która podjęła wyzwanie mianowała kolejne 3 miasta: Puck do wyczyszczenia pomnika Antoniego Abrahama, Poznan i jeden z dwóch pomników Mickiewicza oraz Wroclaw pomnika Aleksandra Fredry.

Oczywiście zachęcamy do wpłaty pieniędzy na konto Stowarzyszenia Dignitas Dolentium z Nowego Targu, które w Polsce pomaga chorym na stwardnienie zanikowe boczne. Oto jego dane, gdybyście chcieli dołączyć do tej akcji:
Nr konta: 61 1240 4432 1111 0000 4721 0358
Dignitas Dolentium
ul. Gorczańska 26
34-400 Nowy Targ

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020