Węzeł Działki i Zachodnie Połączenie Drogowe Wejherowa wkrótce w realizacji

Środa, 18 Luty 2015
Wejherowo

W tym roku rozpocznie się jedna ze strategicznych inwestycji drogowych - „Węzeł Działki”, która zrealizowana zostanie przez Urząd Miejski w Wejherowie. Przetarg na wykonawstwo został już ogłoszony. Inwestycja obejmie wykonanie nowej ulicy na odcinku od ul. Sucharskiego do istniejącego skrzyżowania na drodze krajowej nr 6 na wysokości Powiatowego Urzędu Pracy. „Węzeł Działki” jest elementem budowy Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa. 

Przypomnijmy, że "Węzeł Działki" to układ drogowy, który obejmuje budowę nowej ulicy wraz z dwoma rondami na odcinku od ul. Sucharskiego-Sobieskiego do istniejącego skrzyżowania na drodze krajowej nr 6 na wysokości Powiatowego Urzędu Pracy. W budżecie 2015-2016 zabezpieczono na ten cel 8 mln zł. Nowo wybudowana ulica ma przebiegać między ogródkami działkowymi, a Osiedlem Sobieskiego. 

W ramach inwestycji wybudowana zostanie jezdnia o szerokości 7 m, chodnik, ścieżka rowerowa i rondo, które umożliwi połączenie z ul. Łęgowskiego. Partnerem w tym zadaniu jest PEWIK, który przebuduje sieć kanalizacyjną i wodociągową. Wykonany zostanie przejazd kolejowy przez 1 tor - taki sam jak na ul. Sucharskiego. Dzięki pełnej automatyzacji oczekiwanie na przejazd pociągu nie będzie uciążliwe dla kierowców. W przyszlości, w planach jest wykonanie przejazdu bezkolizyjnego.

Zachodnie połączenie drogowe to strategiczna  i przyszłościowa inwestycja 

Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa 

Zaplanowana na ten rok budowa "Węzła Działki" i połączenia Lelewela-Nadrzeczna są elementami budowy Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa, który będzie stanowił ważny ciąg komunikacyjny.  Przystępując do wykonania Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa, mieliśmy przede wszystkim na względzie istotne usprawnienie ruchu w całej zachodniej części miasta. Dzięki ominięciu centrum Wejherowa i rozbudowie systemu dróg, ruch samochodów będzie dużo płynniejszy i mniej uciążliwy. Powstanie całego połączenia jest zaplanowane na kilka lat i będzie realizowane przez miasto etapami, gdyż to ogromne i ambitne zadanie. Wybiegamy w rozwoju naszego miasta w przyszłość! 

Zachodnie Połączenie Drogowe Wejherowa 

evsmash-1424248325-zachodnia-obwodnica-m

Strategiczny ciąg komunikacyjny, który prowadzi od ul. Strzeleckiej przez las do skrzyżowania z ul. Sucharskiego-Sobieskiego, dalej przez Węzeł Działki do skrzyżowania na drodze krajowej nr 6, następnie przez nową ul. Karnowskiego do ul. Przemysłowej i dalej do ul. Ofiar Piaśnicy, a potem przez ul. Lelewela i Nadrzeczną do ul. Chopina. 

W tym roku planowana jest budowa "Węzła Działki" i połączenia ul. Lelewela z ul. Nadrzeczną. 

Połączenie Lelewela-Nadrzeczna

Na zakończeniu ul. Lelewela, od ul. Okrężnej powstanie nowa ulica do zaprojektowanego ronda u zbiegu ulic: Nadrzecznej - Derdowskiego – Krasińskiego. Wybudowana zostanie jezdnia o szerokości 7 m, chodnik, ścieżka rowerowa. Urząd Miejski oczekuje obecnie na pozwolenia na budowę, następnie zostanie ogłoszony przetarg na wykonawstwo. 

W tegorocznym budżecie zabezpieczono na ten cel 2,5 mln złotych.

Ponadto, w ramach tej budowy wykonana zostanie ścieżka rowerowa od ul. Niskiej do ul. Okrężnej wzdłuż ul. Lelewela. Natomiast na ul. Nadrzecznej od nowego ronda do skrzyżowania z ul. Chopina powstanie dodatkowy chodniki.  Całość umożliwi połączenie ul. Ofiar Piaśnicy z ul. Chopina. 

W ramach przygotowań do budowy Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa tym roku planowane są prace projektowe nowego odcinka ul. Karnowskiego - od skrzyżowania z drogą krajową nr 6 na wysokości Powiatowego Urzędu Pracy do ul. Przemysłowej oraz nowej drogi od ronda u zbiegu ul. Sucharskiego-Sobieskiego do ul. Strzeleckiej. Dla poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu opracowana zostanie także koncepcja wybudowania dwóch rond w ul. Ofiar Piaśnicy na skrzyżowaniu z ul. Karnowskiego oraz ulicami Graniczna-Lelewela.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020