Wizyta prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Środa, 1 Czerwiec 2011

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz przyjechał do Wejherowa, aby rozmawiać o  przystąpieniu wejherowskiego samorządu do nowego stowarzyszenia - Gdański Obszar Metropolitalny. Spotkanie, podczas którego prezydent Krzysztof Hildebrandt oprowadził gościa po ratuszu, przebiegało w miłej atmosferze.

- Dziękuję prezydentowi Hildebrandtowi za możliwość rozmowy i opinię na temat Metropolii - mówił Paweł Adamowicz. – Prywatnie bardzo się lubimy, w większości spraw się zgadzamy, różnimy się co do sposobu budowania metropolii. Uważam, że stowarzyszenie jest potrzebne, bowiem konieczne jest istnienie pewnej ramy – systematyczności, regularności pracy ponad 40 samorządów. Wejherowo to dynamicznie rozwijające się miasto Metropolii Gdańskiej i bez względu czy będzie w stowarzyszeniu, czy też nie, to do Metropolii dokłada swój potencjał i sukcesy.

Jak mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt rozmowa była długa, ale tocząca się w przyjaznej atmosferze, podczas której prezydent Paweł Adamowicz przedstawił swoje argumenty na temat funkcjonowania Metropolii.- Metropolia istnieje i musi się rozwijać, co do tego jesteśmy zgodni – twierdzi Krzysztof Hildebrandt. – Jestem zdania, że należałoby reaktywować Radę Metropolitalną, która działała jeszcze dwa lata temu. Ta organizacja miała spore sukcesy i jej działanie należałoby kontynuować, w kontekście integracji działań samorządów w ramach całej metropolii. Konieczne jest jednak przyjęcie przez Sejm ustawy metropolitalnej, nadającej ustrój, realne kompetencje i wskazującej źródła finansowania zadań. Tutaj prezydent Adamowicz, jako szef unii miasteczek metropolitalnych mógłby wiele zdziałać.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020