Wjazd Chrystusa do Jerozolimy Kaszubskiej

Środa, 20 Kwiecień 2011

Już po raz trzeci z rzędu w Niedzielę Palmową odbyła się w Wejherowie inscenizacja wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy Kaszubskiej.

Widowisko zorganizowane przez Stowarzyszenie Misterników Kaszubskich prowadzone przez Wojciecha Robakowskiego wywołało duże zainteresowanie mieszkańców. Wzbudziło też zainteresowanie trójmiejskich i lokalnych mediów. Na wjeżdżającego na osiołku Jezusa oczekiwało kilkuset mieszkańców grodów Wejhera oraz aktorzy-animatorzy w strojach historycznych odgrywający rolę ówczesnych mieszkańców Jerozolimy. Wiwatujący przybyli na spotkanie z Jezusem z palmami w rękach, które poświęcił ks. prałat Tadeusz Reszka. Misternikom Kaszubskim towarzyszył chórek oraz Miejsko-Parafialnej Orkiestra Dęta \"Fermata\".

- Co roku gromadzimy się Bramie Jerozolimskiej czekając na wjazd Chrystusa na osiołku, by wiwatować swoją radość z jego przybycia. Cieszymy się wspólnie z obecności Jezusa Chrystusa w naszym mieście a  także z tej inscenizacji, która przypomina nam to ważne wydarzenie historyczne. Święcimy i błogosławimy te gałązki palmowe wołając „Hosanna!\", aby przypominały nam o tym, nie tylko w Wielkim Tygodniu, ale przez cały rok, że są one symbolem jedności z Chrystusem – mówił ks. prałat Tadeusz Reszka.

Po uroczystym powitaniu i odegraniu scenki historycznej przed Bramą Oliwską został utworzony pochód, który z orkiestrą \"Fermata\" na czele przemaszerował ul. 12 Marca przez plac Jakuba Wejhera pod kolegiatę. Ksiądz Tadeusz Reszka zaprosił wszystkich do świątyni, gdzie zostało odprawione nabożeństwo.

Komentarze
Reklama