Włoskie przysmaki na polskim stole

Poniedziałek, 6 Październik 2014
Małe Trójmiasto

Kuchnia włoska należy do najbardziej znanych i lubianych w naszym kraju. Jej zaletą są nie tylko wyjątkowe walory smakowe, ale również fakt, że są to potrawy zdrowe. Kuchnia włoska bazuje na oliwie, rybach, makaronie, ziołach i przyprawach, świeżych warzywach, po które właściciele restauracji wybierają się na pobliskie bazary. To co jemy u nas we włoskich restauracjach nieco odbiega od prawdziwej włoskiej kuchni.

Kuchnia włoska to nie tylko pizza i spaghetti. Każdy z regionów Włoch ma swoje specjalności, które są podawane tylko tam i które niezmiernie rzadko goszczą na naszych restauracyjnych stołach. Świetnym sposobem na przekonanie się, jak naprawdę wyglądają Włochy i popróbowanie włoskich specjałów jest chociażby wycieczka szkolna do Włoch.

Im wcześniej młodzi ludzie zaczynają poznawać świat, odmienne kultury, zwyczaje, smaki, czy oglądają zabytki, tym silniej rozwija się w nich potrzeba poznawania nowości, gotowość do zmian i tolerancja. Już krótkie wyjazdy pozwalają na zdobycie wiedzy, którą trudno przyswoić sobie wyłącznie z książek. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Nawet miłośnicy włoskich dań często nie wiedzą, że np.: z Rzymu pochodzi zwyczaj sprzedawania pizzy w kawałkach na wagę a stołecznym przysmakiem są przyprawione czosnkiem podroby: flaczki, ozorki, duszone jelita młodego cielaka, ogony wołowe w sosie selerowym i szaszłyki z podrobów.

Wycieczka szkolna do Włoch jesienią to świetny termin, by spróbować potraw charakterystycznych dla tej pory roku. Przy okazji wizyty w trattorii skusić się na zupę z dyni, doprawioną paroma kroplami oliwy i octu balsamico. Przetwory kulinarne są również świetnym pamiątkowym upominkiem dla osób w każdym wieku. Z Włoch warto przywieźć suszone pomidory, konserwowane w occie lub oliwie papryczki, karczochy, bakłażany, bób, grzyby a także włoskie wędliny oraz mocno przyprawioną ziołami i sezonowaną minimum przez 6 miesięcy słoninę, która jest znakomitym dodatkiem do grzanek, zapiekanek, czy sosów.

Wycieczka szkolna do Włoch pozwala nieco łyknąć włoskiego klimatu i zorientować się we włoskich upodobaniach. Każdy kto choć kilka dni spędził w tym uroczym kraju nigdy już nie pomyli pory zamawiania espresso z cappuccino.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020