Wybił szybę w oknie łopatą do odśnieżania

Poniedziałek, 30 Styczeń 2012
Małe Trójmiasto

45-latek został zatrzymany przez policjantów z Szemuda. Mężczyzna ze złości, że znajoma nie chce go wpuścić do domu wybił szybę w oknie łopatą do odśnieżania. Mężczyzna został przesłuchany. Kodeks karny przewiduje za ten czyn karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

W piątek (27.01.2012) po godzinie 14:00 policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domków na terenie gminy Linia. Na miejscu zgłaszająca kobieta mieszkająca poinformowała policjantów, że jej znajomy wybił szybę w oknie, ponieważ nie chciała go wpuścić do domu. Jak się okazało, 45-latek był wcześniej u tej znajomej na obiedzie, jednak, gdy zaczął się awanturować, pokrzywdzona wyprosiła go z domu. Po pewnym czasie jednak mężczyzna wrócił i chciał siłą wejść do domu. Szarpał za klamkę, w końcu ze złości złapał łopatę do odśnieżania i wybił szybę w oknie. Jednak mężczyzna jak usłyszał, że kobieta powiadamia o tym policję uciekł. Policjanci przeszukiwali pobliski teren i po krótkich poszukiwaniach zauważyli sprawcę ukrywającego się w baraku za sklepem.

Policjanci po kilku minutach zatrzymali 45-latka Od zatrzymanego funkcjonariusze wyczuwali silną woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że ma w organizmie 3 promile alkoholu.

Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Przestępstwo zniszczenia mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020