Wyłoniono najlepszych pływaków w powiecie wejherowskim

Czwartek, 19 Listopad 2009

W dniu 17 listopada na pływalni w Gniewinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w pływaniu indywidualnym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody te były eliminacją do Mistrzostw Województwa Pomorskiego, które odbędą się 26 listopada 2009 roku na pływalni SP nr 3 w Pruszczu Gdańskim. Awans z zawodów powiatowych do finałów wojewódzkich wywalczyła pierwsza trójka zawodników na poszczególnych dystansach we wszystkich stylach pływackich. Otwarcia zawodów i dekoracje medalami dokonali, pan Andrzej Byczkowski – Przewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku i pan Sławomir Kłosowski – Sędzia Główny zawodów. Nad całością zawodów czuwała niezawodna pani Iwona Kochan - Specjalista ds.turystyki GOTiS Sp. z o.o. w Gniewinie.

 

Wyniki zawodów - Szkoła Podstawowa

 

25 m stylem dowolnym dziewcząt rocznika 1999 i młodszych:1.Ewa Kreft Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna Rumia z czasem 19,50 sek.2.Kinga Butowska SP Nr 1 Rumia z czasem 19,94 sek.3.Martyna Sędkowska  SP Nr 8 Wejherowo z czasem 20,34 sek.

 

25 m stylem dowolnym chłopców rocznika 1999 i młodszych:1.Jan Fechner SP Nr 6 Wejherowo – 16,54  sek.2.Mateusz Niewiadomski PESS Rumia – 16,69 sek.3.Oskar Bergman SP Nr 11 Wejherowo – 19,12 sek.

 

50 m stylem dowolnym dziewcząt rocznika 1997/98:1.Alicja Grudnowska SP Nr 2 Reda – 32,43 sek.2.Paulina Tomaszewska SP Nr 6 Rumia – 37,10 sek.3.Daria Lange SZS Gniewino – 39,96 sek.

 

50 m stylem dowolnym chłopców rocznika 1997/98:1.Kacper Kunz SP Nr 2 Reda – 35,51 sek.2.Bartosz Malinowski SP Nr 8 Wejherowo – 35,81 sek.3.Artur Kieliszek SP Nr 9 Rumia – 36,19 sek.

 

25 m stylem klasycznym dziewcząt rocznika 1999 i młodszych:1.Kinga Butowska SP Nr 1 Rumia – 24,06 sek.2.Kaja Leszka SP Nr 6 Rumia – 28,09 sek.3.Sylwana Gadziewska SP Nr 9 Rumia – 28,63 sek.

 

25 m stylem klasycznym chłopców rocznika 1999 i młodszych:1.Jan Fechner SP Nr 6 Wejherowo – 21,28 sek.2.Borys Bielecki SP Nr 8 Wejherowo – 24,85 sek.3.Rafał Lenckowski SP Nr 9 Rumia – 26,78 sek.

 

50 m stylem klasycznym dziewcząt rocznika 1997/98:1.Paulina Tomaszewska SP Nr 6 Rumia – 44,91 sek.2.Aleksandra Wróblewska SP Nr 9 Rumia – 51,57 sek.3.Karolina Dettlaff  SP Nr 11 Wejherowo – 53,57 sek.

 

50 m stylem klasycznym chłopców rocznika 1997/98:1.Kacper Kunz SP Nr 2 Reda – 40,72 sek.2.Artur Kobiałka SP Nr 9 Rumia – 48,03 sek.3.Jakub Nowacki SP Nr 11 Wejherowo – 48,72 sek.

25 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznika 1999 i młodszych:1.Ewa Kreft PESS Rumia – 23,05 sek.2.Karolina Arkuszewska PSP Sióstr Salezjanek Rumia – 23,24 sek.3.Weronika Żywicka SP Nr 8 Wejherowo – 24,40 sek.

 

25 m stylem grzbietowym chłopców rocznika 1999 i młodszych:1.Mateusz Niewiadomski PESS Rumia – 22,53 sek.2.Dominik Soczyński SP Nr 9 Rumia – 23,58 sek.3.Kacper Schmidt SP Nr 6 Wejherowo – 23,87 sek.

 

50 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznika 1997/98:1.Alicja Grudnowska SP Nr 2 Reda – 35,92 sek.2.Daria Lange SZS Gniewino – 46,84 sek.3.Kinga Galej SP Nr 6 Rumia – 47,12 sek.

 

50 m stylem grzbietowym chłopców rocznika 1997/98:1.Kacper Krzemiński Społeczna SP Wejherowo – 42,12 sek.2.Kacper Łądkowski SP Nr 6 Rumia – 42,50 sek.3.Bartosz Malinowski SP Nr 8 Wejherowo – 42,85 sek.

 

Wyniki zawodów - Gimnazjum

 

50 m stylem dowolnym dziewcząt rocznika 1994/95/96:1.Maria Bielecka G Nr 3 Wejherowo – 32,62 sek.2.Dominika Rusin G Nr 3 Wejherowo – 33,62 sek.3.Izabela Rutkowska SZS Gniewino – 33,65 sek.

 

50 m stylem dowolnym chłopców rocznika 1994/95/96:1.Michał Majer Gimnazjum Społeczne Reda – 27,63 sek.2.Paweł Gr??nholz Gimnazjum Nr 3 Wejherowo – 28,34 sek.3.Mateusz Lipiński Gimnazjum Nr 1 Rumia – 30,82 sek.

 

50 m stylem klasycznym dziewcząt rocznika 1994/95/96:1.Zuzanna Nawrocka Gimnazjum Społeczne Wejherowo – 38,84 sek.2.Maria Bielecka Gimnazjum Nr 3 Wejherowo – 41,25 sek.3.Dominika Rusin Gimnazjum Nr 3 Wejherowo – 41,85 sek.

 

50 m stylem klasycznym  chłopców rocznika 1994/95/96:1.Paweł Gr??nholz Gimnazjum Nr 3 Wejherowo – 35,69 sek.2.Daniel Belter Gimnazjum Nr 3 Wejherowo – 37,78 sek.3.Bartosz Toma Gimnazjum Nr 3 Wejherowo – 41,10 sek.

 

50 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznika 1994/95/96:1.Joanna Soczyk Gimnazjum Nr 3 Wejherowo – 38,62 sek.2.Klaudia Dawidowska SZS Gniewino – 44,84 sek.3.Pamela Lewańczyk Ekologiczne Gimnazjum Społeczne Rumia – 46,03 sek.

 

50 m stylem grzbietowym chłopców rocznika 1994/95/96:1.Mateusz Lipiński Gimnazjum Nr 1 Rumia – 37,53 sek.2.Damian Bojar Gimnazjum Nr 1 Rumia – 41,54 sek.3.Szymon Zając Gimnazjum Nr 3 Wejherowo – 45,12 sek.

 

25 m stylem motylkowym dziewcząt rocznika 1994/95/96:1.Marta Dettlaff Gimnazjum Nr 3 Wejherowo – 16,37 sek.2.Izabela Rutkowska SZS Gniewino – 16,39 sek.3.Marta Rotta Gimnazjum Nr 2 Wejherowo – 18,71 sek.

 

25 m stylem motylkowym chłopców rocznika 1994/95/96:1.Łukasz Chamera Gimnazjum Nr 3 Wejherowo – 13,92 sek.2.Jakub Laszka Gimnazjum Nr 1 Rumia – 15,03 sek.3.Patryk Zieliński Gimnazjum Nr 1 Rumia – 18,06 sek.

 

100 m stylem zmiennym dziewcząt rocznika 1994/95/96:1.Zuzanna Nawrocka Gimnazjum Społ. Wejherowo – 1:19,09 sek.2.Martyna Józefczyk Gimnazjum Nr 3 Wejherowo – 1:22,34 sek.3.Joanna Soczyk Gimnazjum Nr 3 Wejherowo – 1:22,34 sek.

 

100 m stylem zmiennym chłopców rocznika 1994/95/96:1.Michał Majer Gimnazjum Salezjańskie Rumia – 1:10,76 sek.2.Łukasz Chamera Gimnazjum Nr 3 Wejherowo – 1:12,59 sek.3.Jakub Leszka Gimnazjum Nr 1 Rumia – 1:13,50 sek.

info: Andrzej Byczkowski

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020