Z książką na start

Piątek, 2 Wrzesień 2016
Powiat Wejherowski

Od września br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie realizowany będzie projekt pn.: ,,Z książką na start’’. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Fundacja Metropolia Dzieci. 

Akcja skierowana jest do dzieci w wieku do 6 lat, a jego głównym celem jest promocja czytelnictwa i edukacji wśród najmłodszych. − Jest to kompleksowy i innowacyjny projekt, mający na celu rozwój kreatywności dzieci, zachęcanie do czytania książek oraz wskazanie rodzicom możliwości spędzenia czasu ​z dziećmi, dbając o ich prawidłowy rozwój - mówi Jacek Thiel- etatowy członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego.

W czasie pierwszej wizyty w bibliotece dziecko otrzyma pakiet startowy, w nim m.in. Kartę do Kultury(kartę biblioteczną), darmową książkę dopasowaną do jego wieku
i zainteresowań oraz Paszport Biblioteczny, do którego będzie wbijana pieczątka za każdym razem gdy odwiedzi jedną z bibliotek biorących udział w projekcie. Gdy dziecko uzbiera 10 pieczątek, otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020