Z tymi akcesoriami karmienie piersią będzie proste!

Środa, 9 Sierpień 2017
Powiat Wejherowski

Karmienie piersią to jeden z głównych tematów wśród wszystkich „świeżo upieczonych” mam. Wiemy, że to najlepszy sposób, by wygodnie i przede wszystkim zdrowo odżywiać malucha w pierwszych miesiącach jego życia. Wokół słyszymy, że nie ma nic piękniejszego niż widok mamy karmiącej, a dziecko dostaje najlepszy skarb, jakim jest naturalne mleko matki.

Niestety, nie zawsze jest tak kolorowo, jak przedstawiają to zdjęcia w gazetach i reklamy telewizyjne. Po zakończonym okresie karmienia, również kobiety często zapominają o wcześniejszych problemach, opowiadając wokół jak piękny był to okres w ich życiu. Karmienie piersią to jednak dla wielu mam niestety ogromna trudność i droga przez mękę. Szczególnie w pierwszych tygodniach pojawiają się problemy z nawałem pokarmu, bolącymi brodawkami, problemy ze ssaniem przez niemowlaka, czy obrzęk i zapalenie piersi.

Akcesoria do karmienia piersią

Każda mama, która planuje w naturalny sposób karmić swojego maluszka, musi mieć świadomość, że nie będzie łatwo, ale z pewnością sobie poradzi. Mimo, że do tego typu karmienia nie potrzeba nic więcej oprócz piersi, warto przygotować się na ewentualne trudności, jeszcze zanim pojawią się naprawdę.  Tuz po porodzie może zwyczajnie zabraknąć czasu, by uważnie przejrzeć ofertę akcesoriów, które w dużym stopniu mogą ułatwić Ci ten trudny moment w życiu. A co może się przydać i przynieść nam ulgę?

Kompresy żelowe

Takie kompresy mają zbawienne działanie podczas bolących i nabrzmiałych piersi. Na przykład kompresy żelowe marki Lansinoh zapewniają terapię zarówno zimnym jak i ciepłym okładem. Ciepło znacznie przyspieszy i wspomoże wypływ mleka, zimno zaś złagodzi ból nabrzmiałych piersi podczas nawału pokarmu.

Balsamy na podrażnione brodawki

Na liście najbardziej popularnych preparatów, które pozwolą ukoić ból przy podrażnionych brodawkach z pewnością znajdzie się lanolina. Oprócz niej na rynku znajdują się także balsamy innych marek produkujących podobne kremy. Najważniejsze, aby preparat był naturalny, a jego skład nie szkodził dziecku. Lanolina jest bezzapachowa, ale już na przykład intensywnie nawilżający balsam do brodawek marki Love Boo (na zdjęciu), posiada przyjemny i delikatny zapach olejków roślinnych zawartych w składzie preparatu.

Korektor do płaskich brodawek

Płaskie brodawki to przede wszystkim problem dla dziecka, które może mieć ogromną trudność podczas ssania. To największy kłopot szczególnie w pierwszych tygodniach, gdy maluch nie ma jeszcze wprawy w chwytaniu sutka. Nawet dość wypukłe brodawki tuż po porodzie mogą się zmniejszyć z powodu wysuszenia czy powracających obrzęków. Korektor bezboleśnie pobudzi brodawkę i wyciągnie na tyle by maluch mógł ją swobodnie chwycić.

Wkładki laktacyjne

To podstawowe wyposażanie każdej mamy podczas karmienia piersią. Z pewnością przydadzą się w pierwszych miesiącach karmienia, a nawet tuż przed porodem. Początkowy okres laktacji, to czas, w którym wszystko dopiero się stabilizuje, dlatego często zdarza się niekontrolowany wyciek mleka.  Jeśli chcesz uniknąć plam na bluzce lub biustonoszu, do wyboru masz jedno- lub wielorazowe wkładki, które pomogą Ci w utrzymaniu odpowiedniej higieny.

Karmienie piersią jest z pewnością dla wielu mam okresem wyjątkowym, ale zarazem trudnym czy wręcz wyczerpującym. Dziecko potrafi ssać pierś godzinami i tylko w taki sposób umie się uspokoić i zasnąć. Odpowiednie akcesoria do karmienia piersią, dostępne np. https://bobomio.pl/dla-mamy/akcesoria/karmienie-piersia, mogą, choć w niewielkim stopniu ułatwią Ci ten okres i pomogą przetrwać piękne, choć trudne momenty.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020