Zakaz zatrzymywania na ul. Klasztornej w Wejherowie

Wtorek, 3 Maj 2016
Wejherowo

Od 9 maja 2016 r. wprowadzony zostaje zakaz zatrzymywania się na ulicy Klasztornej w Wejherowie. Nowe oznakowanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i płynności ruchu na tym odcinku ulicy.

Dotychczas kierowcy skarżyli się, że nie mogą przejechać ulicą, gdyż jest ona zablokowana przez parkujące na środku samochody rodziców, którzy odwożą
i odbierają dzieci ze szkoły.

- Miasto odpowiedziało na protesty kierowców, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola znajdujących się przy tej ulicy – mówi Bogusław Suwara, sekretarz miasta Wejherowa. – Dzieci często wysiadały z samochodu wprost pod nadjeżdżające z naprzeciwka auto. Sytuacja była niebezpieczna.

Przypomnijmy, że przy tej ulicy wyznaczone są odpłatne miejsca do parkowania. Natomiast w pobliżu - przy ul. Reformatów i Parkowej, znajdują się ogólnodostępne bezpłatne parkingi, a przy ul. Mickiewicza i Kościuszki parkingi płatne.

Straż Miejska apeluje do kierowców o stosowanie się do obowiązującego od 9 maja oznakowania na tej ulicy.

- W rejony ul. Klasztornej będą kierowane wzmożone patrole, będziemy także obserwować przy pomocy monitoringu czy kierowcy stosują się do oznakowania – mówi Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020