Zawodnicy WKB Gryf Wejherowo walczyli w Szczecinie

Środa, 29 Kwiecień 2015
Wejherowo

W Szczecinie odbyła się III część Turnieju Ziem Nadbałtyckich, w której wzięło udział trzech zawodników wejherowskiego „Gryfa” –Bartosz i Jakub Tomczakowie oraz Konrad Kaczmarkiewicz. Wszyscy pięściarze WKB zaprezentowali się bardzo dobrze.

Jako pierwszy w ringu wystąpił młodszy z braci – Bartek, który w Szczecinie nazywany jest Adamkiem. Wejherowski bokser wystąpił w kategorii młodzik, waga – do 68 kg; jego przeciwnikiem był Bartosz Spychalski ze „Sparty” Złoczów. We wszystkich rundach nasz zawodnik zdecydowanie przeważał, co przełożyło się na jednoznaczny werdykt na korzyść Bartka Tomczaka.

Starszy z braci – Jakub – w losowaniu trafił na najtrudniejszego w jego kategorii wiekowej (kadet) i wagowej (do 60 kg) boksera z „Energetyka” Jaworzno Konrada Białasa. Przeciwnik Kuby, starszy o rok, znany jest doskonale szkoleniowcom bokserskim jako reprezentant Kadry Narodowej Kadetów. Warto również wspomnieć o tym, że młody pięściarz z Jaworzna stosunkowo niedawno pokonał dwóch bardzo utalentowanych bokserów z Pomorza – Nikodema Chilewskiego oraz Piotra Szczukowskiego. Naszwicemistrz Polski w trzyrundowym pojedynku pokazał, że bez kompleksów może stawać w szranki z najlepszymi zawodnikami. I choć walkę przegrał, to była ona naprawdę wyrównana.


Wzorcowy boks pokazał Konrad Kaczmarkiewicz. Jego przeciwnikiem był Bartosz Paziaczko ze „Sparty” Złotów. Wejherowski bokser, jak na wicemistrza Pucharu Polski przystało, nie dał najmniejszych szans swojemu rywalowi, nokautując go w pierwszej rundzie. Taki rezultat pozwala dobrze rokować, jako że Konrad został wytypowany przez trenerów Kadry Narodowej do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy Kadetów, które za kilka miesięcy odbędą się we Lwowie na Ukrainie. 

Komentarze
Reklama