Zawodnicy WKB Gryf Wejherowo walczyli w Szczecinie

Środa, 29 Kwiecień 2015
Wejherowo

W Szczecinie odbyła się III część Turnieju Ziem Nadbałtyckich, w której wzięło udział trzech zawodników wejherowskiego „Gryfa” –Bartosz i Jakub Tomczakowie oraz Konrad Kaczmarkiewicz. Wszyscy pięściarze WKB zaprezentowali się bardzo dobrze.

Jako pierwszy w ringu wystąpił młodszy z braci – Bartek, który w Szczecinie nazywany jest Adamkiem. Wejherowski bokser wystąpił w kategorii młodzik, waga – do 68 kg; jego przeciwnikiem był Bartosz Spychalski ze „Sparty” Złoczów. We wszystkich rundach nasz zawodnik zdecydowanie przeważał, co przełożyło się na jednoznaczny werdykt na korzyść Bartka Tomczaka.

Starszy z braci – Jakub – w losowaniu trafił na najtrudniejszego w jego kategorii wiekowej (kadet) i wagowej (do 60 kg) boksera z „Energetyka” Jaworzno Konrada Białasa. Przeciwnik Kuby, starszy o rok, znany jest doskonale szkoleniowcom bokserskim jako reprezentant Kadry Narodowej Kadetów. Warto również wspomnieć o tym, że młody pięściarz z Jaworzna stosunkowo niedawno pokonał dwóch bardzo utalentowanych bokserów z Pomorza – Nikodema Chilewskiego oraz Piotra Szczukowskiego. Naszwicemistrz Polski w trzyrundowym pojedynku pokazał, że bez kompleksów może stawać w szranki z najlepszymi zawodnikami. I choć walkę przegrał, to była ona naprawdę wyrównana.


Wzorcowy boks pokazał Konrad Kaczmarkiewicz. Jego przeciwnikiem był Bartosz Paziaczko ze „Sparty” Złotów. Wejherowski bokser, jak na wicemistrza Pucharu Polski przystało, nie dał najmniejszych szans swojemu rywalowi, nokautując go w pierwszej rundzie. Taki rezultat pozwala dobrze rokować, jako że Konrad został wytypowany przez trenerów Kadry Narodowej do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy Kadetów, które za kilka miesięcy odbędą się we Lwowie na Ukrainie. 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020