Zawodnicy WSS Wejherowo wrócili z Otwartego Pucharu Europy Kong Sao

Środa, 30 Październik 2013
Wejherowo

W dniach 26-27 października w Mikołowie, odbyły się zawody otwartego Pucharu Europy Stowarzyszenia sportów i sztuk walki Kong Sao. Mimo że zawody odbywały się aż na śląsku, nie zabrakło zawodników z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, którzy z kompletem medali, tj. złotym, srebrnym i brązowym, zaznaczyli swoją obecność podczas tych zmagań. W zawodach oprócz klubów z Polski, brały udział reprezentacje Ukrainy (pond 30 zawodników), Węgier, Czech i Słowacji. Razem dało to ponad 300 zawodników, którzy stanęli w szranki o Puchar Europy.

Wyniki Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego:

• Rafał Karcz - 1 miejsce senior do 60 kg semi contact;
  • Patrycja Hinc - 2 miejsce senior do 55 kg semi contact;
  • Mikołaj Herzberg - 3 miejsce junior powyżej 60 kg semi contact;
  • Paweł Bartkiewicz - 4 miejsce junior do 50 kg semi contact.

-   Na wyróżnienie najbardziej zasługuje brązowy medalista Pucharu Europy Mikołaj Herzberg, który mimo debiutu w kat. semi contact, który trenuje pod moim okiem od kilku miesięcy, wychowanek Andrzeja Duszyńskiego z Naszego Klubu, w bardzo dobrym stylu wygrał dwie walki, a jedną walkę przegrał po wyrównanym pojedynku. Trudne zadanie miał także Paweł Bartkiewicz, który znalazł się w mocno obsadzonej kategorii juniorów do 50 kg, gdzie wygrał dwie walki co prawda, ale także dwie walki przegrał. Wystarczyło to by zająć 4 miejsce - podsumował Rafał Karcz

Zawody były finansowane ze środków własnych rodziców młodych zawodników oraz ze środków trenera. Klub ostatnio boryka się z poważnym problemem finansowym i obecnie poszukuje sponsorów, w tym sponsora głównego, gdyż Firma ELSTARK, wycofała się ze wspierania zawodników. Zapraszamy na www.sportwejherowo.pl