Znamy kandydatów PO z Pomorza do Sejmu i Senatu

Niedziela, 2 Sierpień 2015
Powiat Wejherowski

Zarząd pomorskiej Platformy Obywatelskiej zarekomendował w piątek wieczorem listy wyborcze do Sejmu i Senatu. Wielkich zaskoczeń nie ma - listy do Sejmu w Gdańsku i Gdyni otwierają Sławomir Neumann i Marek Biernacki.

Dnia 31 lipca 2015  roku odbyła się Rada Regionu Pomorskiego PO RP. Na której Zarząd Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej RP  przedstawił rekomendację dotyczącą kandydatów PO RP do Senatu RP oraz kształt list wyborczych do Sejmu RP w okręgach wyborczych na terenie województwa pomorskiego.

Po przedstawieniu rekomendacji podjęto uchwałę Regionu Pomorskiego PO RP zatwierdzającą rekomendacje dla kandydatów PO RP do Senatu RP w okręgach wyborczych na terenie województwa pomorskiego (okręgi 62-67):

Okręg 62 - obejmujący Miasto Słupsk oraz powiaty słupski, lęborski i wejherowski

- Kazimierz Kleina

Okręg 63 - obejmujący powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski i kościerski

- Roman Zaborowski

Okręg 64 - obejmujący Miasto Gdynię oraz powiat pucki

- Tadeusz Aziewicz

Okręg 65 - obejmujący miasta: Gdańsk i Sopot

- Bogdan Borusewicz

Okręg 66 - obejmujący powiaty: gdański, starogardzki i tczewski\

- Patryk Gabriel

Okręg 67 - obejmującym powiaty: kwidzyński, malborski, nowodworski i sztumski

- Leszek Czarnobaj

 

Następnie Rada Regionu Pomorskiego PO RP podjęła uchwałę zatwierdzającą kształ list wyborczych PO RP do Sejmu RP w okręgach wyborczych 25 oraz 26.

Okręg 25 - obejmujący miasta Gdańsk i Sopot oraz powiaty: gdański, nowodworski, tczewski, starogardzki, malborski, sztumski i kwidzyński 

1. Neumann Sławomir
2. Pomaska Agnieszka
3. Kozdroń Jerzy
4. Owczarczak Michał
5. Zych-Cisoń Hanna
6. Korol Adam
7. Orłowski Paweł
8. Zaręba Łukasz
9. Chmiel Małgorzata
10.  Rybicki Sławomir
11.  Borowczak Jerzy
12.  Kulas Jan
13.  Ołowski Piotr
14.  Czapla Mirosław
15.  Jakubowska Joanna
16.  Chyła Andrzej
17.  Orski Lech
18.  Radziszewska Elżbieta
19.  Strzelczyk Anna
20.  Tymińska Aneta
21.  Chojna Dorota
22.  Strzemkowska-Konkolewska Wioleta
23.  Grzyb Andrzej
24.  Grabowski Maciej

Okręg 26 - obejmujący miasta: Gdynia i Słupsk oraz powiaty: wejherowski, pucki, kartuski, kościerski, chojnicki, człuchowski, bytowski, lęborski, słupski.

1. Biernacki Marek
2. Plocke Kazimierz
3. Krzywonos - Strycharska Henryka
4. Konwiński Zbigniew
5. Kłosin Krystyna
6. Reszke Józef
7. Lamczyk Stanisław
8. Pyć Dorota
9. Redzimski Leszek
10.  Męczykowski Dariusz
11.  Zajączkowska Alicja
12.  Dydek Katarzyna
13.  Hoppe Teresa
14.  Lewi Kiedrowski Jerzy
15.  Wancel Agnieszka
16.  Singer Elżbieta
17.  Kreft Janusz
18.  Siwiński Marcin
19.  Pietrzak Anna
20.  Gawrych Arkadiusz
21.  Mroch Zbigniew
22.  Krauza Tomasz
23.  Kramek Grzegorz
24.  Czaplewska Gabriela
25.  Kwaśniewski Marek
26.  Gafka Jacek
27.  Lisowska Bożenna
28.  Szumełda Radomir

Komentarze
Reklama