Zostały niecałe dwa tygodnie do końca głosowania w Wejherowskim Budżecie Obywatelskim

Piątek, 17 Kwiecień 2015
Wejherowo

Jeszcze tylko przez niecałe dwa tygodnie  można oddać głos na jeden wybrany przez siebie projekt w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt zdecydował o podwojeniu kwoty przeznaczonej na realizację projektów w Budżecie Obywatelskim. Do podziału jest 800 tysięcy złotych! 7 maja ogłoszone zostaną wyniki głosowania i dowiemy się, które z projektów zostaną przekazane do realizacji. 

W pierwszym pilotażowym Budżecie Obywatelskim głosujemy na 47 projektów. Wejherowianie aktywnie angażują się w rozwój i ulepszanie naszego miasta, o czym świadczy duża liczba złożonych różnorodnych projektów. 

- To od mieszkańców zależy, które projekty zostaną zrealizowane – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Dziękuję wszystkim za zaangażowanie podczas tworzenia Budżetu Obywatelskiego i zachęcam do głosowania na wybrany przez siebie projekt. 

Przypomnijmy, że do budżetu obywatelskiego 2015 r. zgłoszono 64 projekty, których szacunkowy koszt wyniósł 5 669 565,86 zł. 47 projektów spełniło wszystkie wymogi formalne i znalazło się w budżecie obywatelskim 2015 r. Szacunkowy koszt ich realizacji wynosi 4 147 155,89 zł. 

Głosować można zarówno poprzez Internet jak i tradycyjnie poprzez oddanie głosu na karcie papierowej. Elektroniczny system do głosowania dostępny jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu pod adresem www.wejherowo.pl. Osoby nie posiadające dostępu do internetu karty do głosowania będą mogły wrzucić do urn ustawionych w sześciu miejscach: 

  • Kancelaria Urzędu Miejskiego w Wejherowie, ul. 12 Marca 195
  • Ratusz przy pl. J. Wejhera 8
  • Wejherowskie Centrum Kultury, ul. Sobieskiego 255
  • Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kaszubska 14
  • Kryta Pływalnia przy Zespole Szkół Nr 3, ul. Nanicka 22
  • Zespól Szkół Nr 2, ul. Gdańska 30.

Projekty poddane pod głosowanie są dostępne na stronie internetowej oraz w budynku Urzędu Miejskiego w Wejherowie, ul. 12 Marca 195 w pokoju 218. Karty do głosowania będzie można pobrać w Internecie lub bezpośrednio w miejscach głosowania. 

Komentarze
Reklama