Zwycięstwo Gryfa w ostatnim meczu przed własną publicznością

Niedziela, 13 Czerwiec 2010

W 30 kolejce spotkań III ligi Bałtyckiej Gryf Wejherowo podejmował na własnym stadionie dziesiąty zespół w tabeli Chemik Police. Wejherowianie zwyciężyli 2:0 w swoim ostatnim meczu przed własną publicznością w tym sezonie.

Nie wątpliwie był to mecz bramkarz Macieja Szlagi. Cały mecz nie był zbyt ciekawy lecz zarówno gospodarze jak i goście mieli kilka bardzo ciekawych sytuacji. Pierwsza bramka dla „żółto-czarnych” padała 10 minucie meczu. Po strzale Jakuba Gronowskiego piłka odbiła się od jednego z zawodników Chemika i odbijając się od słupka wpadła do bramki. Po utracie bramki goście starali się odrobić stratę i doprowadzić do remisu. Na szczęście dla Gryfa w świetnej dyspozycji był bramkarz Maciej Szlaga, który bronił wyśmienicie, nie pozwalając przeciwnikom na zdobycie gola. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 1:0 wejherowskiego zespołu.

W drugiej odsłonie meczu goście nadal starali się odrobić jedno bramkową stratę z pierwszej połowy lecz zawodnicy Gryfa dość dobrze spisywali się w defensywie. W 66 minucie pod dośrodkowaniu Jarosław Felisak drugą bramkę dla Gryfa zdobył po strzale głową Patryk Małecki. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Wejherowianie w swoim ostatnim meczu na Wzgórzu Wolności w tym sezonie pewnie pokonali Chemik Police 2:0. /foto:gryfwejherowo.com/

Skład Gryfa Wejherowo: M. Szlaga – K. Jezierski, W. Klemczyk, P. Małecki, D. Ciarczyński (M. Meler 79’), M. Pliński, Ł. Kozłowski, J. Rompca (M. Sumionka 74’), J. Felisiak, A. Wolszlgier (Ł. Basiński 60’), J. Gronowski (Ł. Król 25’)