Zwycięstwo w ostatnim sparingu

Niedziela, 29 Lipiec 2012
Wejherowo

W sobotę 28 lipca w Luzinie WKS Gryf Orlex rozegrał ostatnie kontrolne spotkanie przed rozgrywkami ligowymi. Rywalem żółto-czarnych był spadkowicz z 2 ligi Bałtyk Gdynia. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, dla wejherowian.

W składze gryfitów nie zobaczyliśmy Tomasza Kotwicy, który leczy uraz Achillesa. Nie wystąpili również Michał Fidziukiewicz i Piotr Kołc, obaj jednak w poniedziałek wracają do treningów i będą gotowi na pierwszy mecz. Nie wystąpił również Wiesław Ferra, golkiper żółto-czarnych rozegrał całe spotkanie z Lechią Gdańsk, więc dostał wolne od trenera. Pełne spotkanie z Bałtykiem rozegrał Adam Duda. W trakcie rozgrzewki kontuzji mięśnia dwugłowego doznał Krzysztof Wicki i zapadła decyzja, że nie wystąpi w spotkaniu.

Spotkanie nie było porywające, powodem był straszny upał. Gra rozgrywała się przede wszystkim w środkowej części boiska. Gdynianie mieli szansę w pierwszej minucie na zdobycie gola. Mateusz Toporkiewicz, były gracz żółto-czarnych, przedarł się w okolice pola karnego Adama Dudy. Jego strzał zatrymał się jednak na poprzeczce. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

W drugiej odsłonie meczu padły 3 bramki. Pierwszego gola zdobyli Gdynianie. Sytuację sam na sam z golkiperem wejherowian wykorzystał Kiełdanowicz. Strata bramki zmobilizowała wejherowian do większego wysiłku, za wszelką cenę dążyli do tego by zmienić wynik. Pierwszą sytuację wykorzystał Łukasz Pietroń, który przyjął piłkę na 25 metrze i strzałem przy słupku doprowadził do wyrównania. Wynik meczu na 2:1 ustalił Łukasz Krzemiński.

Gryf Orlex - Bałtyk Gdynia 2:1 (0:0)

Ł.Pietroń, Ł.Krzemiński - K.Kiełdanowicz

Gryf Orlex: Duda - Krzemiński (46'Kowalski), Zając (46'Kochanek), Skwiercz (46'Kostuch), Warcholak - Gicewicz (65'Krzemiński),Szymański, Felisiak, Króll (46'Pietroń), Więcek (46'Stefanowicz) - Szlas (46'Siemaszko)