47 projektów zakwalifikowanych do finału wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego

Piątek, 27 Marzec 2015
Wejherowo

Mieszkańcy w ramach pierwszego Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego będą głosować na 47 projektów. Wejherowianie w powszechnym głosowaniu zdecydują na co miasto wyda 800.000 złotych. 

Wejherowianie po raz pierwszy mają możliwość bezpośredniego wybrania inicjatyw, na które zostaną przeznaczone miejskie pieniądze. Do wykorzystania w ramach budżetu obywatelskiego jest 800 tysięcy złotych. Propozycje zgłoszone przez mieszkańców w ramach budżetu są bardzo różnorodne. Są to zarówno projekty inwestycyjne, remontowe, jak również rekreacyjne, sportowe, kulturalne, społeczne. Lista i opisy wszystkich projektów, na które będzie można oddać głos, dostępne są w internecie pod linkiem www.wejherowo.pl/budzetobywatelski lub w wersji papierowej Urzędzie Miejskim.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom Wejherowa za zaangażowanie w tworzeniu Budżetu Obywatelskiego - mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt, inicjator Budżetu Obywatelskiego w Wejherowie - Mieszkańcy przedstawili różnorodne, ciekawe pomysły do zrealizowania i udowodnili, że potrafią i chcą włączyć się w zarządzanie miastem. Wspólnie pokazaliśmy, że w Wejherowie tworzymy społeczeństwo obywatelskie, a Wejherowski Budżet Obywatelski już jest naszym wspólnym sukcesem. Teraz Państwo podczas głosowania zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane. Gorąco zachęcam do udziału w  głosowaniu! 

 

Jak i gdzie głosujemy?

Głosowanie na projekty rozpocznie się 7 kwietnia i potrwa do  28 kwietnia. Na projekty budżetu obywatelskiego głosować może każdy mieszkaniec Wejherowa, który do 31.12.2014 r. ukończył 16 lat. Każdy mieszkaniec może oddać swój głos tylko na jeden projekt. 

Głosować będzie można zarówno poprzez internet jak i tradycyjnie poprzez oddanie głosu na karcie papierowej. Elektroniczny system do głosowania dostępny będzie przez całą dobę, siedem dni w tygodniu pod adresem www.budzet.wejherowo.pl . 

Osoby nie posiadające dostępu do internetu karty do głosowania będą mogły wrzucić do urn ustawionych w sześciu miejscach miasta:

  • w kancelarii Urzędu Miejskiego w Wejherowie przy ul. 12 Marca 195 
  • w ratuszu - pl. Jakuba Wejhera 8
  • w Wejherowskim Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej, przy ul. Sobieskiego 255
  • w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Kaszubskiej 14
  • w Zespole Szkół nr 3, przy ul. Nanicka 22 (kryta pływalnia)
  • w Zespole Szkół nr 2, przy ul. Gdańskiej 30.

Karty do głosowania będzie można pobrać w Internecie lub bezpośrednio w miejscach głosowania. Głosy można wrzucać do urn w godzinach otwarcia obiektów. 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020