49-letniego pracownika ochrony groził nieletnim i posiadał przy sobie pistolet. Został zatrzymany

Poniedziałek, 7 Grudzień 2020
Gdańsk

Gdańscy policjanci zatrzymali 49-letniego pracownika ochrony, w związku z kierowaniem gróźb wobec nieletnich, którzy jeździli na deskorolkach w podziemnym parkingu. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy mężczyźnie pistolet, który został przekazany do badań balistycznych. Mężczyźnie grożą 2 lata więzienia.
Wczoraj, tuż po godz. 18.00 dzielnicowi z komisariatu we Wrzeszczu odebrali zgłoszenie, że na terenie parkingu podziemnego w jednym z bloków we Wrzeszczu, pracownik ochrony groził pistoletem dwóm nieletnim. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i ustalili, że dwóch nastolatków weszło na podziemny parking w budynku, który nie został jeszcze oddany do użytku, żeby pojeździć na deskorolkach. Pracownik ochrony, który pilnował obiektu, zareagował na ich obecność w budynku. Mężczyzna miał grozić nieletnim, trzymając w dłoni przedmiot, który wyglądał jak broń.

Dzielnicowi zatrzymali 49-letniego pracownika ochrony, a o zatrzymaniu powiadomili jego przełożonego. Policjanci zabezpieczyli na miejscu pistolet, który następnie został przekazany do badań balistycznych biegłemu sądowemu. Nieletnimi zajęli się ich rodzice. Policjanci sprawdzają okoliczności zdarzenia.

Mężczyzna jeszcze dzisiaj najprawdopodobniej usłyszy zarzut kierowania gróźb karalnych wobec dwóch nastolatków. Dalsze decyzje procesowe zostaną podjęte po przeprowadzeniu badań zabezpieczonego pistoletu.

Kierowanie gróźb jest przestępstwem, za które grozi kara 2 lat więzienia.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020