6-latek odnaleziony w pociągu dzięki czujności pasażerki

Poniedziałek, 30 Wrzesień 2013
Małe Trójmiasto

W piątek czujna pasażerka pociągu SKM zauważyła małego chłopca podróżującego samodzielnie. Natychmiast o tym fakcie powiadomiła funkcjonariuszy.  6-latek jak się okazało zaginął w drodze po zakupy. Matka chłopca będzie odpowiadała za niedopełnienie obowiązku opieki nad dzieckiem przed sądem rodzinnym.

W miniony piątek przed godziną 12:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie, że kolejką SKM samodzielnie podróżuje mały chłopiec. Zgłaszającą zaniepokoił fakt, że tak małe dziecko nie powinno samo podróżować. Dyżurny natychmiast skierował policjantów z Łęczyc na dworzec by sprawdzili tę informację. Funkcjonariusze znaleźli małego chłopca. 6-latek powiedział mundurowym jedynie swoje imię. Innych danych, które pomogłyby ustalić jego tożsamość nie potrafił przekazać. Powiedział jedynie, że w Lęborku czekał na niego wujek. Zgodnie z sugestią chłopca policjanci postanowili to sprawdzić. Jednak na dworcu w Lęborku nikt na niego nie czekał.

W międzyczasie po około 40 minut od zgłoszenia pasażerki pociągu, zadzwoniła mieszkanka Wejherowa, alarmując, że zgubił się jej 6-letni syn. Jak się okazało, 30-latka wysłała chłopca do pobliskiego sklepu po pieczywo. Natychmiast wszystkie policyjne patrole zaczęły szukać małego chłopca. Gdy matka przyszła do komendy, okazało się że to ten sam chłopiec, którego funkcjonariusze znaleźli w pociągu jadącym do Lęborka. Maluch został przekazany matce cały i zdrowy.

Informacja o niedopełnieniu obowiązku opieki zostanie przesłana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Wejherowie.

Policjanci przypominają!

Pamiętajmy, że dziecko do lat 7 nie może samodzielnie poruszać się po drodze. Warto pamiętać, by wewnątrz na odzieży zamieścić informacje z  danymi osobowymi oraz numer telefonu do rodziców, co znacznie przyśpieszy odnalezienie dziecka. Można także dziecko wyposażyć w taką specjalną bransoletkę z takimi informacjami.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020