Akcja widoczni na drogach w Auchan Rumia

Wtorek, 1 Październik 2013
Rumia

Już 19 października w Auchan Rumia odbędzie się akcja "Odblaskowi - widoczni na drogach". Kampania Carefleet Odblaskowi.pl ma na celu propagowanie noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszego i rowerzysty.

Jak poprawić naszą widoczność na drodze po zmroku? Jakich zasad należy przestrzegać, gdy idziemy nieoświetloną drogą? To tylko niektóre z zagadnień, na jakie zwrócą uwagę organizatorzy akcji.

Wszyscy, którzy 19 października odwiedzą Auchan Rumia, otrzymają odblaskowe opaski. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach edukacyjnych, rozwiązać krzyżówki i rebusy, a także wziąć udział w zajęciach plastycznych, których tematem będzie bezpieczne poruszanie się po drodze. Z kolei dla dorosłych przygotowano specjalne edukacyjne broszury.

Akcja edukacyjna ma na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach, zwłaszcza po zmroku. Organizatorzy akcji Carefleet Odblaskowi.pl podkreślają, że wystarczy pamiętać o kilku zasadach bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz zadbać o to, aby do naszych ubrań był przyczepiony element odblaskowy, a staniemy się bardziej widoczni dla kierujących pojazdami.

Element odblaskowy sprawia, że odległość, z której pieszy lub rowerzysta jest widoczny dla kierowcy pojazdu, zwiększa się z 20 aż do 150 metrów. Jeśli kierowca użyje długich świateł, ta odległość wydłuża się nawet do jednego kilometra. Akcja Carefleet Odblaskowi.pl adresowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020