Akcję Honorowego Oddawania Krwi

Wtorek, 5 Styczeń 2010

W najbliższą niedzielę, 10 stycznia 2010 roku, Elżbieta Rogala - Kończak, Burmistrz Miasta Rumi, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na kolejną Akcję Honorowego Oddawania Krwi.

Będzie to już piętnasta Akcja Honorowego Oddawania Krwi, organizowana przez burmistrz Rumi. Tradycyjnie odbędzie się w „Panaceum" NZOZ Poradni Medycyny Rodzinnej w Rumi-Janowie, przy ul. Katowickiej 16. Rejestracja będzie czynna w godz. 8 - 14.

Opiekę medyczną podczas akcji zapewni Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wejherowie. Zebrana krew będzie przewożona na bieżąco do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

Po pobraniu krwi krwiodawcy będą mogli posilić się grochówką, poczęstować kawą i herbatą oraz wylosować upominki od rumskich sponsorów, ufundowane specjalnie na Akcje Honorowego Oddawania Krwi, którym serdecznie dziękujemy za hojność.

Są wśród nich:

AXEL COMPUTER TAXI

BANK RUMIA

CASTORAMA Rumia

Cukiernia KUBUŚ

Hipermarket AUCHAN w Rumi

Port Handlowy AUCHAN Rumia

LEROY MERLIN w Rumi

Kwiaciarnia „Asia" w Rumi

MEBLOMAK z Rumi

Pizza Rest Cafe „CREDENCE" w Rumi

Restauracja „PODKOWA" w Rumi

PPHU SOPEL z Rumi

Wytwórnia Wędlin KUMMER z Rumi

VILLA VIRGO z Rumi

 

Ważne dla oddających krew:

 

- krew może oddawać każda dorosła osoba, która nie chorowała na żółtaczkę, łuszczycę, choroby wenerycznie typu kiła czy rzeżączka, nie jest nosicielem wirusa HIV.

 - jedna osoba może oddać 450 ml krwi: kobiety co 3 miesiące, ale nie więcej niż 4 razy w roku, a mężczyźni co 2 miesiące, lecz nie częściej niż 6 razy w roku.

- po zarejestrowaniu się, każdy potencjalny dawca wypełnia specjalną ankietę, a jego krew jest wstępnie badana; krew, która wymogów nie spełnia jest niszczona./Um Rumia/

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020