Bolszewo: Pod wpływem i bez uprawnień spowodował wypadek

Środa, 5 Kwiecień 2017
Małe Trójmiasto

Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Bolszewie na ul. Zamostnej. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną.

Wczoraj około godziny 13:00  policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Bolszewie na skrzyżowaniu ul. Zamostnej z Leśną. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z drogówki oraz technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz wyjaśniali jego okoliczności.

Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 31-latka kierująca fordem jadąc w kierunku ul. Leśnej prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena golf, którym kierował 39-latek, w skutek czego doszło do zderzenia pojazdów, gdzie ford wywrócił się na bok. W trakcie wykonywania czynności podczas tej kolizji drogowej, policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia i okazało się, że kierowca vw był nietrzeźwy, gdyż miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, a dalsze sprawdzenia wykazały, że nie posiada on uprawnień do kierowania. 

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującej fordem oraz dowody rejestracyjne od obu samochodów.

Kierująca fordem odpowie za spowodowanie kolizji drogowej, natomiast kierowca vw odpowie za kierowanie bez posiadanych uprawnień oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020