Budżet Obywatelski w Wejherowie

Wtorek, 24 Czerwiec 2014
Wejherowo

W Wejherowie z inicjatywy Prezydenta Krzysztofa Hildebrandta rozpoczynają się prace nad tworzeniem budżetu obywatelskiego. W ramach budżetu obywatelskiego realizowane będą zadania inwestycyjne i działania nieinwestycyjne zgłoszone i wybrane bezpośrednio przez mieszkańców Wejherowa. Wejherowianie będą mogli zgłosić każdą inicjatywę, która przyczyni się do rozwoju ich dzielnicy i miasta, a następne sami zdecydują, która z nich zostanie zrealizowana.

Propozycje zadań na 2015 r. będą mogły zostać zgłoszone pisemnie przez mieszkańców na specjalnym wniosku popartym podpisami minimum przez 50-ciu wejherowian zaraz po przyjęciu przez Radę Miasta budżetu miasta na 2015 r. To w nim zostanie zagwarantowana pula środków na budżet obywatelski, co umożliwi faktyczne uruchomienie całej akcji.

{widget::88}Głosowanie wśród mieszkańców nad zgłoszonymi zadaniami będzie prowadzone przez cały miesiąc na początku 2015 roku przy pomocy formularza na stronie internetowej Urzędu Miejskiego i w formie pisemnej za pośrednictwem szkół podległych samorządowi miejskiemu. Następnie rozpocznie się realizacja wybranych przez wejherowian zadań.

- Liczymy, że możliwie jak największa liczba wejherowian poświęci dosłownie kilka minut na wskazanie tych inwestycji, które z ich punktu widzenia są najistotniejsze w ich dzielnicy. – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt. - Budżet obywatelski wprowadzamy w Wejherowie po raz pierwszy, to dla nas projekt pilotażowy. Liczę na dużą aktywność ze strony mieszkańców i na ciekawe, oddolne  inicjatywy. Zależy mi na dialogu z mieszkańcami, na zrozumieniu ich potrzeb.

Projekt stosownej uchwały o budżecie obywatelskim zostanie złożony przez prezydenta wraz z projektem budżetu Wejherowa na 2015 rok. A zatem jest jeszcze sporo czasu, aby zastanowić jakie inicjatywy warto zgłosić jesienią do realizacji w 2015 roku.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020