Były zawodnik Gryfa zagra w Luzinie

Czwartek, 30 Marzec 2017
Małe Trójmiasto

Kolejny trener młodzieży GOSRiT Luzino dołączył do V ligowego Wiked-u. Na grę w luzińskiej drużynie dał się namówić Tomasz Kotwica, który od ponad tygodnia trenuję w zespole Grzegorza Lisewskiego. 

Kotwica to wychowanek Wisły Tczew, gdzie debiutował , jeszcze jako junior na boiskach IV ligi pod okiem…. Piotra Klechy obecnego dyrektora GOSRiT, wtedy trenera Wisły. Tomasz to wielokrotny Reprezentant Polski Juniorów i już  jako 18-latek trafił do ekstraklasowej Poloni Warszawa, w której zdołał zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety poważna kontuzja uniemożliwiła mu kariery na miarę jego talentu. Później grał jeszcze m in.  Dolcanie Ząbki, Radomiaku Radom i Wigrach Suwałki.

W naszym regionie najbardziej zapamiętany jest z występów w Gryfie Wejherowo , z którym przeżył pucharowa przygodę zdobywając m in. bramkę w historycznym meczu  w ćwierćfinale Pucharu Polski , kiedy to Żółto- Czarni zremisowali na Łazienkowskiej z Legią Warszawa 1:1 po bramce właśnie Kotwicy. Już jako trener jako niespełna 29-letni szkoleniowiec awansował z Gryfem Wejherowo do II ligi, a od 3 lat trenuje młodzież w Luzinie. Na pewno tak bogate doświadczenie przyda się naszej drużynie w walce o awans do IV ligi

Warto dodać, że Kotwica to obok Karola Piątka, Pawła Buzały i Grzegorza Semaka , czwarty trener GOSRiT, który grać będzie w Wikedzie. Życzymy powodzenia! 

Zdjęcie: Tomasz Kotwica oraz Miroslav Radović w ćwierćfinale PP Legia – Gryf

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020