Ciężko wywalczone 3 punkty Wikędu Luzino

Wtorek, 16 Październik 2012
Małe Trójmiasto

W sobotę 13 października na stadionie GOSRiT w Luzinie odbył się mecz o Mistrzostwo V ligi pomiędzy liderem rozgrywek Wikędem Luzino a Stolemem Gniewino.

Mimo, że oba zespoły są w różnych miejscach tabeli, różnicy tej nie był widać na boisku. Gra była bardzo wyrównana, a wszelkie próby ataku z jednej jak i z drugiej strony szybko były przerywane faulem. Gra charakteryzowała się dużą agresywnością, a nie rzadko i brutalnością. W pierwszej połowie sędzia kilkakrotnie sięgał po żółty kartonik.

Mimo wyrównanej gry to gospodarze w pierwszej połowie stworzyli więcej okazji do zdobycia bramki. Brakowało szczęścia bądź na drodze stawali ofiarnie broniący obrońcy Stolema. Goście atakowali rzadziej nie oddając w zasadzie żadnego groźnego uderzenia na bramkę strzeżonej przez 17letniego bramkarza Wikędu.

Mecz zmienił się diametralnie gdy czerwoną kartkę w 36 minucie dostało jeden ze stoperów Stolemu za faul na Krystianie Opłatkowskim, który wychodził sam na sam z bramkarzem gości. Od tego momentu Stolem skoncentrował się jedynie na przeszkadzaniu i rozbijaniu akcji.

Druga połowa przebiegała w podobnym stylu jak końcówka pierwszej. Gospodarze budowali akcję, a goście skutecznie się bronili od czasu do czasu próbując kontrować.

Przełamanie przyszło kilkanaście minut przed końcem meczu. Dopiero co wprowadzony Jarosław Rompca znalazł się w polu karnym, gdzie pod nogi spadła mu piłka wypchnięta przez bramkarza Stolemu.

Końcówka meczu przyniosła wiele negatywnych emocji związanych z coraz większą liczbą fauli. Spowodowało to, że w samej końcówce siły wyrównały się gdyż drugą żółtą kartkę otrzymał Łukasz Kozłowski, który musiał opuścić boisko.

Do końca wynik jednak nie uległ zmianie i to gospodarze cieszyli się po meczu z kolejnych 3 punktów, które umocniły luzińskich piłkarzy na pozycji lidera.

Skład Wikędu Luzino: Miotk - Dąbrowski, Politowski, Pliński, Bogucki - Rutkowski, Wicon, Kozłowski, Semak (Rompca) - Miotk (Leyk), Opłatkowski

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020