Co czwarta osoba przepłaca nawet o połowę na OC

Poniedziałek, 25 Lipiec 2016
Małe Trójmiasto

Czy wiesz, że aż 25% kierowców przepłaca nawet o połowę za obowiązkowe ubezpieczenie OC, nie otrzymując w zamian żadnych korzyści? Jeśli nie chcesz należeć do tego grona i tracić swoich pieniędzy, zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat obowiązkowego ubezpieczenia OC – sprawdź, jak ono działa i jak wybrać najlepszą, czyli de facto najtańszą ofertę.

OC – dlaczego warto je dobrze przemyśleć

OC to ubezpieczenie funkcjonujące na takich samych zasadach dla każdego kierowcy – nie zmienia się nawet, jeśli w danym towarzystwie jest 2 razy droższe niż w innym. Wpływ na jego zakres ma bowiem wyłącznie ustawodawca, co powoduje, że praktycznie jedynym kryterium, które warto uwzględniać podczas wyboru OC, jest cena. Zanim więc znajdziesz najwłaściwszą ofertę dla siebie, weź to pod uwagę, ponieważ większość kierowców niestety nie zdaje sobie z tego sprawy i nieświadomie przepłaca.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC? Jak się okazuje, istotna jest marka, model i pojemność samochodu oraz szereg innych informacji, takich jak przebieg, rok produkcji, sposób użytkowania samochodu czy wielkość zniżek, które posiada kierowca. Na podstawie tego typu szczegółów ustalana jest wysokość składki, przy czym zakres ubezpieczenia w każdym towarzystwie pozostaje bez zmian.

Uprość sobie decyzję

Jeśli jesteś na etapie wyboru ubezpieczenia OC, możesz w prosty sposób ułatwić i przyspieszyć swoją decyzję. Pomocna jest internetowa porównywarka OC Najtaniej u Agenta, dzięki której oszczędzasz nie tylko czas, ale i pieniądze. Po paru kliknięciach masz przed sobą ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych, co sprawia, że analiza i porównanie zajmuje zaledwie chwilę. Wszystko zupełnie za darmo i bez potrzeby wychodzenia z domu, co bez wątpienia jest niezwykle wygodne.

Co więcej, oferty, które znajdziesz w internetowej porównywarce ubezpieczeń, są zawsze aktualne co sprawia, że wybierasz spośród wielu dostępnych na rynku propozycji. Jak jeszcze pomóc sobie przy wyborze odpowiedniego OC? Przydatne jest profesjonalne doradztwo ubezpieczeniowe, gdzie otrzymasz konkretne informacje, jednocześnie zadając ekspertowi pytania. Rozwiejesz swoje wątpliwości i wybierzesz najlepszą dla siebie ofertę, mając świadomość możliwości zaoszczędzonych pieniędzy i swojego cennego czasu.

Pamiętaj, że zakres ubezpieczenia OC, które jest w naszym kraju obowiązkowe, w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym jest taki sam. Niech Twoja decyzja będzie świadoma i poprzedzona wnikliwymi poszukiwaniami. Nie przepłacaj, nie bądź jak 25% polskich kierowców, którzy całkiem niepotrzebnie wydają pieniądze na drogie ubezpieczenie OC.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020