Co wziąć ze sobą do pracy w Niemczech?

Piątek, 11 Grudzień 2015
Gdynia

Wyjazd do pracy za granicę trwa zwykle minimum trzy miesiące. Dlatego, pakując się z myślą o długiej nieobecności, należy wziąć ze sobą niezbędne dokumenty i akcesoria, które pozwolą swobodnie funkcjonować w obcym kraju. O czym nie wolno zapomnieć, wyjeżdżając do Niemiec?

Ubrania i obuwie

Spakowanie walizki na długi wyjazd nigdy nie jest łatwe. Wybranie ubrań i przedmiotów na okres kilku miesięcy staje się ogromnym wyzwaniem, dlatego postaraj się o to, aby w torbie znalazły się jedynie najbardziej uniwersalne ubrania i obuwie dostosowane do pory roku. Nie musisz zabierać ze sobą całej zawartości szafy – przecież w Niemczech też są sklepy, w których można kupić odzież nawet za kilka euro. Za granicę koniecznie zabierz też leki. Szczególnie jeśli są takie, które musisz przyjmować na bieżąco. Do walizki spakuj własny ręcznik oraz najbardziej potrzebne kosmetyki i środki higieny osobistej. 

Nie zapomnij o dokumentach

Wyjeżdżając do pracy do Niemiec, koniecznie zabierz ze sobą dowód osobisty – bez dokumentu nie możesz nawet przekroczyć granicy! Ponadto weź druki poświadczające opłacenie ubezpieczenia oraz wszystkie papiery związane z podjęciem pracy, otrzymane od agencji zajmującej się organizacją wyjazdu. Jeśli jesteś kierowcą, zabierz też prawo jazdy.

Weź telefon i pieniądze

Telefon komórkowy wraz z kartą SIM najlepiej jest wziąć ze sobą z Polski. Ważne, aby karta była doładowana, a na urządzaniu była włączona usługa roamingu. Nie zapomnij także spakować ładowarki, którą doładujesz baterię komórki! Zabierz ze sobą również kartę bankomatową i gotówkę – najlepiej minimum 150€.

Wyjeżdżając do pracy do Niemiec warto wziąć telefon z Polski. Komórka pozwoli na stały kontakt z rodziną. Nie należy bać się cen roamingu. W większości sieci minuta rozmowy z krajów UE do Polski kosztuje nie więcej niż kilkadziesiąt groszy. – radzi Joanna KowalewskaAsisco, agencji organizującej wyjazdy do Niemiec w charakterze opiekuna osób starszych.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020