Czas na wymianę opon zimowych na nowe

Wtorek, 11 Luty 2014
Małe Trójmiasto

Małymi krokami zbliża się wiosna, to jeszcze nie czas ale już za kilka tygodni większość z mieszkańców małego trójmiasta ponownie będzie musiało zmienić opony zimowe na letnie.

Niestety cześć z osób wymieniających opony po zimie usłyszy w wulkanizacjach, że ich „zimówki” nie wytrzymają kolejnego sezonu. Po czym poznać, że nasze zimowe opony nie nadają się już do dalszej jazdy? Na co zwracać uwagę oraz kiedy należy zainwestować w nowe „zimówki w naszych samochodach zapytaliśmy, Bartosza Geraszek z Przedsiębiorstwa AMA w Bolszewie.

  • Już przy głębokości bieżnika wynoszącym 4mm znacznie zmniejsza się przyczepność opon na mokrej i śliskiej nawierzchni. Opony tracą kontakt z drogą przez co znacznie utrudnione jest kierowanie pojazdem, szczególnie podczas hamowania i skręcania. Prawo dopuszcza użytkowanie opon o głębokości bieżnika 1,6 mm, ale opony zimowe gwałtownie tracą swoje właściwości już przy głębokości 4 mm. Należy dodać również, że żywotność opon zimowych to maksymalnie 7 lat. Dlatego zapraszam wszystkich do nas na wymianę i zakup opon, obecnie mamy wyprzedaż opon zimowych w naprawdę atrakcyjnych cenach – mówi Bartosz Geraszek.

evsmash-1392111445-imag0168.jpgPrzedsiębiorstwo AMA sp. z o.o. istnieje ponad 20 lat. Znajduje się w Bolszewie na ul. Szkolnej 15.  Byli jedna z pierwszych Stacji Kontroli Pojazdów w Powiecie Wejherowskim. W ciągu tych wszystkich lat rozwijali się i szli w stronę klienta. Otworzyli sklep motoryzacyjny, wulkanizacje, rozszerzyli wachlarz usług na warsztacie, stali się Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów. Specjalizują się w naprawach samochodów osobowych i busów, naprawach klimatyzacji, wymianie opon.

Jak widać jest to idealne miejsce gdzie można przyjechać na przegląd techniczny samochodu.  W razie jakiejkolwiek usterki samochód zostanie naprawiony i nie trzeba będzie szukać części, gdyż wszystko jest w jednym miejscu.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020