Dulkiewicz: Całym sercem jestem z wami. Nie dajcie się sprowokować

Środa, 28 Październik 2020
Gdańsk

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w związku z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet zamieściła na swoim facebookowym profilu film, w którym zapewnia uczestniczki protestu o swojej solidarności i jednocześnie prosi, by nie ulegały prowokacjom. Prezydent Gdańska w innym wpisie domaga się od posła PiS Jarosława Sellina, by odciął się od podgrzewania nastrojów przez lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Przed południem 28 października Aleksandra Dulkiewicz zamieściła na swoim profilu facebookowym film, w którym zwraca się do uczestniczek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Na filmie prezydent Gdańska ubrana jest na czarno.

Czarny kolor to strój żałobny, wyrażający smutek. Jestem smutna, bo źle się dzieje w naszej ojczyźnie. Jestem smutna, bo ograniczane są prawa człowieka, wolności obywatelskie. Jestem smutna, kiedy pomyślę o mojej nastoletniej córce. W jakim kraju będzie żyła? Zabierana jest wolność kawałek po kawałku. Dziś Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zmieńmy Polskę na dom dla każdego, gdzie każdy bez wyjątku będzie czuł się dobrze. Całym sercem jestem z wami!

Prezydent apeluje też do uczestniczących w proteście, by uważali na siebie i nie dali się sprowokować.

Prezydent Gdańska odpowiedziała też posłowi PiS Jarosławowi Sellinowi, który domagał się reakcji na zdewastowanie tablic po demonstracjach, które miały miejsce na Targu Drzewnym. Organizatorki protestu stanowczo odcięły się już od tego aktu, który miał jak miejsce w nocy, już po zakończeniu demonstracji. Prezydent Gdańska również potępia każdy akt dewastacji, domaga się z kolei od posła Sellina, by odciął się od podgrzewania nastrojów przez lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Panie Ministrze, Panie Pośle! Jestem przeciwna niszczeniu mienia, agresji i przemocy, o czym mówię głośno. Od Pana jako przedstawiciela gdańszczanek i gdańszczan w Sejmie bardzo bym chciała usłyszeć, że odcina się Pan od podgrzewania nastrojów i dolewania benzyny do ognia przez prezesa Pana partii...
- pisze pani prezydent.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020