Dwaj włamywacze zatrzymani

Czwartek, 14 Czerwiec 2012
Małe Trójmiasto

Policjanci z Posterunku Policji w Łęczycach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu puckiego. Sprawców spłoszył alarm, który włączył się gdy wyłamali okno w domku letniskowym. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 8:00 rano policjanci otrzymali informację od pokrzywdzonego, że najprawdopodobniej ktoś się włamał do jego domku letniskowego w Paraszynie (gmina Łęczyce). Mundurowi natychmiast pojechali to sprawdzić. Na miejscu zgłoszenia zauważyli, że okno w domku jest wypchnięte. Wewnątrz jednak nikogo nie było.

Funkcjonariusze rozpytywali w tej sprawie okolicznych mieszkańców. Ustalili jedynie, że sprawcy mogli poruszać się dużym ciemnym najprawdopodobniej volkswagenem. Policjanci zaczęli przeszukiwać rejon miejscowości Paraszyno, Strzebielino oraz inne miejscowości aż do Rozłazina, gdzie zauważyli opisany wcześniej samochód.

Stróże prawa zatrzymali volkswagena touran do kontroli. Jak się okazało, sprawcy zmienili jedną z cyfr na tablicy rejestracyjnej, zaklejając ją taśmą.

Już po chili okazało się, że są to poszukiwani przez mundurowych sprawcy kradzieży z włamaniem. 31 i 27-letni mieszkańcy powiatu puckiego zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Link sponsorowany: GaboStudio.pl - innowacyjne idee i nowe technologie

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020