Dwuletnia dziewczynka z Kębłowa zawdzięcza życie myśliwemu

Piątek, 28 Czerwiec 2013
Małe Trójmiasto

Myśliwskiemu hobby mł. inspektora Zenona Charytanowicza, który w gdyńskiej Straży Miejskiej pracuje jako dyżurny,  malutka dziewczynka z Kębłowa zawdzięcza życie.  

Jadąc późnym wieczorem w czerwcowy piątek na polowanie kębłowskimi lasami, p. Zenon zwrócił uwagę na poruszającą się niewielką postać, która nagle pojawiła się na leśnej drodze.  

Gdy zatrzymał samochód i podszedł bliżej, okazało się, że to mała, niespełna dwuletnia dziewczynka, bosa, w lekkiej koszulce , przerażona próbowała nieporadnie  dreptać wśród zapadających ciemności. Dziecko było zupełnie same, bez opieki kogokolwiek, zmęczone, głodne i  zapłakane. 
               
P.Zenon  okrył dziewczynkę polarową kurtką, nakarmił i  wspólnie z kolegą  rozpoczęli poszukiwania opiekunów dziecka.
Po dłuższym czasie panowie trafili na stojące kilkaset metrów od lasu obejście, okazało się, że dziewczynka jest córką mieszkających tam ludzi.

Nikt dziecka nie szukał, a jej rodzice nawet nie zdawali sobie sprawy z tego, że córeczki nie ma w domu, tym bardziej, że w  okolicznych  lasach jest niebezpiecznie, bo żyją w nich wilki i  zdziczałe psy.
           
Informacja o zdarzeniu trafiła już do odpowiednich instytucji, które wyjaśnią okoliczności zaginięcia  i podejmą decyzję w kwestii sprawowania opieki rodzicielskiej nad dzieckiem. 
             
Ponieważ rodzina potrzebuje ubrań dla dzieci, nasz dyżurny zorganizował zbiórkę ubrań, aby maluchy  miały w czym chodzić. Nie od dziś wiadomo, że ludzie, którzy kochają zwierzęta, nie przejdą obojętnie obok krzywdy ludzkiej. Zenon Charytanowicz jest tego przykładem.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020